Przy wpłatach i wypłatach poniesiesz koszt wykonania przelewu. Odejmujemy go od przesyłanej kwoty. Na stronie Banki po wskazaniu myszką wybranego banku, znajdziesz ile kosztuje przelew w zależności od waluty i banku, do którego przelewane są pieniądze.

Przelewy w ramach banków, z którymi współpracujemy: PKO BP, Santander Bank Polska, Pekao SA, Bank Millennium, ING Bank Śląski,  Credit Agricole, mBank MSP i korporacje (dawny BRE Bank)*, BNP Paribas oraz Alior Bank są wykonywane zazwyczaj bez dodatkowych opłat.

Jeśli masz rachunek w banku, w którym Walutomat nie ma konta, sprawdź aktualne opłaty za nadanie i przyjęcie przelewu w cenniku swojego banku. Niektóre banki pobierają opłaty za przyjęcie przelewów walutowych. Bank, do którego kierujemy wpłaty walutowe (Alior Bank), nie pobiera takiej prowizji.

Przelewy za granicę oraz międzybankowe przelewy walutowe wysyłane w trybie SHA, mogą zostać dodatkowo obciążone kosztami banków pośredniczących. Walutomat.pl nie ponosi odpowiedzialności za opłaty pobierane przez zewnętrzne instytucje płatnicze i banki pośredniczące.

Nie wykonuj przelewu natychmiastowego. Takie przelewy obsługiwane są przez pośrednika płatności, który nie dostarcza do Walutomatu danych osobowych, niezbędnych do weryfikacji wpłaty. Takie przelewy zwracamy do nadawcy.

Dowiedz się więcej jakich wpłat nie przyjmujemy?

* nie dotyczy mBanku i Multibanku