Przy wpłatach i wypłatach poniesiesz koszt wykonania przelewu. Odejmujemy go od przesyłanej kwoty. Na stronie Banki po wskazaniu myszką wybranego banku, znajdziesz koszt przelewu w zależności od waluty i banku, do którego przelewane są pieniądze.

Przelewy w ramach banków, z którymi współpracujemy: PKO BP, BZ WBK, Pekao SA, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, ING Bank Śląski, Deutsche Bank, BRE Bank (obecnie mBank MSP i korporacje)*, BGŻ BNP Paribas oraz Alior Bank są wykonywane bez dodatkowych opłat.
Jeśli masz rachunek w banku, w którym Walutomat nie ma konta, sprawdź aktualne opłaty za nadanie i przyjęcie przelewu w cenniku swojego banku.

Niektóre banki pobierają opłaty za przyjęcie przelewów walutowych. Bank, do którego kierujemy wpłaty walutowe (Alior Bank), nie pobiera takiej prowizji.

Nie wykonuj przelewu natychmiastowego. Takie przelewy obsługiwane są przez pośrednika płatności, który nie dostarcza do Walutomatu danych osobowych, niezbędnych do weryfikacji wpłaty. Takie przelewy zwracamy do nadawcy. Dowiedz się więcej jakich wpłat nie przyjmujemy?
* nie dotyczy mBanku i Multibanku