pl
Strona główna > Pomoc > Jakie prowizje pobierają banki?

Jakie prowizje pobierają banki?

Przy wpłatach ponosisz koszt wykonania przelewu do Walutomatu jako zleceniodawca przelewu. Walutomat przyjmuje przelewy bezpłatnie.

W przypadku wypłat z Walutomatu również może pojawić się opłata za wykonanie przelewu przez nasz serwis. W takiej sytuacji koszt przelewu odejmujemy od przesyłanej kwoty. Na stronie Banki po wskazaniu myszką wybranego banku, znajdziesz informacje, ile kosztuje przelew w zależności od waluty i banku, do którego przelewane są pieniądze.

Wypłaty głównych walut (EUR, USD, GBP, CHf) z Walutomatu do banków, z którymi współpracujemy: PKO BP, Santander Bank Polska, Pekao SA, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Credit Agricole, mBank oddział korporacyjny i detaliczny, BNP Paribas oraz Alior Bank są wykonywane zazwyczaj bez dodatkowych opłat.

Wypłaty w PLN do wszystkich polskich banków są darmowe.

Wypłaty walut egzotycznych są bezpłatne do banku BNP Paribas. Do innych polskich lub zagranicznych banków będzie obowiązywać opłata za wypłatę: 20 lub 80 zł, w zależności od typu przelewu.

Jeśli masz rachunek w banku, w którym Walutomat nie ma konta, sprawdź aktualne opłaty za nadanie i przyjęcie przelewu w cenniku swojego banku. Niektóre banki pobierają opłaty za przyjęcie przelewów walutowych. Bank, do którego kierujemy wpłaty walutowe (Alior Bank), nie pobiera takiej prowizji.

Przelewy za granicę oraz międzybankowe przelewy walutowe wysyłane w trybie SHA, mogą zostać dodatkowo obciążone kosztami banków pośredniczących. Walutomat.pl nie ponosi odpowiedzialności za opłaty pobierane przez zewnętrzne instytucje płatnicze i banki pośredniczące.

Nie wykonuj przelewu natychmiastowego. Takie przelewy obsługiwane są przez pośrednika płatności, który nie dostarcza do Walutomatu danych osobowych, niezbędnych do weryfikacji wpłaty. Takie przelewy zwracamy do nadawcy.

Dowiedz się więcej jakich wpłat nie przyjmujemy?