pl
Strona główna > Pomoc > Czy przelewy z i do mBanku są darmowe i natychmiastowe?

Czy przelewy z i do mBanku są darmowe i natychmiastowe?

Koszt wykonania wpłaty z rachunku prowadzonego w mBanku należy sprawdzić w cenniku swojego banku

Wpłaty PLN oraz wypłaty PLN wykonane z rachunków prowadzonych w części detalicznej mBanku realizowane są w czasie do 30 minut.

Serwis Walutomat prowadzi rachunki w sekcji korporacyjnej banku mBank (dawnym BRE Banku) dla walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP. W związku z tym w tych walutach Walutomat umożliwia wykonanie 5 darmowych przelewów na konta mBanku w ramach limitu przelewów, a każdy kolejny będzie kosztował 1 zł.

Ponieważ Walutomat posiada swoje rachunki w oddziale korporacyjnym mBanku, a rachunki naszych Klientów najczęściej są prowadzone w oddziale detalicznym mBanku (są to rachunki o numerach rozliczeniowych: XX 1140 2004 … oraz XX 1140 2017 …), czas księgowania EUR/ CHF/USD/GBP jest dłuższy niż w przypadku przelewów wewnętrznych i wynosi do 2 dni roboczych. Czas realizacji wypłat EUR/ CHF/USD/GBP z Walutomatu do mBanku wynosi do 1 dnia roboczego.

Niestety, z uwagi na specyfikę prowadzonej przez nas działalności, nie mamy możliwości posiadania rachunków w oddziale detalicznym tego banku. Więcej informacji o czasie realizacji przelewów dla walut PLN, EUR, USD, CHF, GBP w ramach mBanku można znaleźć pod tym linkiem. Na tej samej stronie informujemy również o wypłatach z Walutomatu w walutach: CZK, DKK, NOK, SEK do banku mBank.