pl
Strona główna > Pomoc > Jak się odbywa wymiana przelewem i jak ją zlecić?

Jak się odbywa wymiana przelewem i jak ją zlecić?

Wymiana przelewem to udogodnienie dla osób, które często wykonują podobne transakcje i nie chcą regularnie logować się do serwisu. Dzięki tej opcji ominiesz ręczne składanie zlecenia wymiany po zaksięgowaniu środków oraz wypłatę z portfela. Pieniądze przekażesz bezpośrednio na rachunek Walutomatu, a po wymianie otrzymasz przelew na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Wymiana nastąpi natychmiast, jeśli wybierzesz aktualnie najlepszy kurs dostępny w Walutomacie lub po wskazanym przez Ciebie kursie w czasie uzależnionym od ofert przeciwstawnych. Po wymianie wypłata będzie automatyczna, jeśli będzie wskazany rachunek zaufany. W innym wypadku przed dokonaniem wypłaty będzie konieczna weryfikacja SMS lub w aplikacji mobilnej.

Chcesz zlecić wymianę przelewem? Na koncie w Walutomacie wybierz Wymiana waluty > Wymiana przelewem  (dostępna w zakładce “Wymień walutę”). Po zdefiniowaniu szczegółów zlecenia otrzymasz dane do przelewu w swoim banku. Ile wpłacić? Możesz wpłacić dowolną kwotę. Wymienimy całość Twojej wpłaty. Aby kupić wybraną kwotę w panelu wyświetlimy sugerowaną wysokość przelewu.
Nie zmieniaj tytułu przelewu – dzięki niemu rozpoznamy Twoją wpłatę. Możesz go także wykorzystać w kolejnych wymianach przelewem.

Przykładowy tytuł przelewu
WX123WX AUTO NA EUR1 ZA 4.20
Twój identyfikator (unikalny numer w Walutomacie). Automatyczna wymiana przelewem. Identyfikator waluty i rachunku, na który wypłacimy środki. W tym wypadku zostaną one wymienione na euro i wypłacone na rachunek nr 1 w tej walucie. Opcjonalny kurs wymiany. Tej części tytułu nie ma, jeśli chcesz wymienić natychmiast po kursie istniejących ofert*.
* Wymiana natychmiastowa jest dostępna tylko dla transakcji z PLN