pl
Strona główna > Pomoc > Jak długo trwa wymiana?

Jak długo trwa wymiana?

Czas realizacji zlecenia zależy od wybranego typu kursu wymiany. Jeśli wybierzesz aktualnie najlepszy kurs oferowany w serwisie wymiana nastąpi natychmiast. Dzięki temu oszczędzasz czas, a wymiana jest szybka i prosta.
Jeśli szukasz okazji lub znasz się na rynku walutowym możesz ustalić własny kurs kupna lub sprzedaży. W takim przypadku czas wymiany jest trudny do oszacowania. Wymiana może zostać zrealizowana natychmiastowo, jeśli zaoferowany przez Ciebie kurs będzie atrakcyjny dla innych Użytkowników Walutomatu (jeśli znajdzie się osoba lub firma, która wcześniej zaoferowała chęć kupna lub sprzedaży takiej samej waluty po oferowanym przez Ciebie kursie). Jeśli zaoferujesz kurs znacznie obiegający od realiów (za wysoki lub za niski), realizacja transakcji nastąpi dopiero, gdy inny Użytkownik serwisu będzie chciał zrealizować transakcje po oferowanym przez Ciebie kursie.
W obu przypadkach transakcje wykonuje za Ciebie Walutomat, nie musisz robić nic, prócz wpłaty pieniędzy na wymianę i wyboru kursu wymiany.

Zobacz także: Od czego zależy czas przelewu