pl
Strona główna > Pomoc > Jak założyć konto walutowe?

Jak założyć konto walutowe?

Gdzie mogę założyć konto walutowe?

Konto walutowe można założyć w każdym banku.

Jak najszybciej założyć konto?

Najszybciej konto walutowe założysz w swoim banku – w tym samym, w którym masz konto złotówkowe. W wielu bankach można to zrobić przez internet w kilka minut.

Ile kosztuje założenie konta walutowego?

W większości banków założenie konta walutowego jest darmowe. Aby porównać ceny, możesz użyć wyszukiwarki internetowej wpisując hasło „porównanie kont walutowych”.

Jak skorzystać z pieniędzy wymienionych w Walutomacie?

Konto walutowe w banku zasilisz pieniędzmi wymienionymi w Walutomacie. Jeśli do konta walutowego wydawana jest karta płatnicza, będziesz mógł tymi pieniędzmi płacić za granicą lub wypłacać walutę z zagranicznych bankomatów.

Dlaczego warto wymieniać w Walutomacie, a nie bezpośrednio w banku?

Banki mają mniej korzystne kursy wymiany. Jeśli płacisz za granicą kartą w złotówkach, faktyczny kurs wymiany banku sprawdzisz dopiero kilka dni po zakupie, kiedy bank zaksięguje transakcję. Bardziej opłaca się mieć dedykowaną kartę w określonej /wybranej walucie i zasilać ją przelewami z Walutomatu.

——–

Założenie konta walutowego jest bardzo proste! Konto walutowe bez problemu otworzysz w oddziale banku lub przez Internet. Coraz więcej banków udostępnia usługę uruchomienia konta walutowego online. Polecamy to wygodne rozwiązanie! Zwróć uwagę, że konto walutowe musi być prowadzone w walucie, którą chcesz wymieniać. Jeśli zamierzasz wymieniać euro, to musisz założyć konto EUR, jeśli franki szwajcarskie, to konto CHF itd. Dla każdej waluty, którą planujesz wymieniać, musisz mieć osobne konto walutowe.

Dodatkowo, jeżeli otworzysz rachunek w banku, z którym współpracujemy, przelewy walutowe będą szybkie i w większości bezpłatne! Banki, w których mamy rachunki to: Alior Bank, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, Millennium, mBank oddział korporacyjny, Pekao SA, PKO BP, Credit Agricole i BNP Paribas.