pl
Strona główna > Poradniki > Jak założyć konto w Walutomacie

Jak założyć konto w Walutomacie

24 sie 2016

Zobacz, jak krok po kroku założyć konto w Walutomacie. To bardzo proste! Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z nami, jeżeli pojawią się dodatkowe pytania.

1. Zarejestruj konto w Walutomacie.

Pierwszym krokiem jest rejestracja w naszym serwisie. Przejdź do strony rejestracji i wypełnij wszystkie pola formularza. Szczególną uwagę zwróć wpisując prawidłowy adres e-mail, z którego będziesz korzystać podczas logowania się do serwisu.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zniżkach i inne ważne komunikaty, brać udział w promocjach czy otrzymywać rabaty na wymianę walut zaznacz opcję „Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach Walutomatu”.

Kliknij „Dalej”, aby zakończyć rejestrację.

2. Potwierdź rejestrację w serwisie

Potwierdź rejestrację i aktywuj swoje konto, klikając w link aktywacyjny w mailu, który od nas dostałeś. Wiadomość ma tytuł „Rejestracja konta w Walutomacie” i powinna znaleźć się w Twojej skrzynce mailowej w ciągu kilku minut od momentu rejestracji. Jeśli nie znajdziesz jej w skrzynce odbiorczej, to koniecznie sprawdź folder, do którego trafiają wiadomości uznane za spam. Jeżeli nie otrzymałeś e-maila, skontaktuj się z nami.

Po kliknięciu w link i udanym potwierdzeniu rejestracji, zobaczysz w panelu potwierdzenie rejestracji.

3. Uzupełnij swoje dane osobowe

Kliknij „Dalej”. W formularzu rejestracyjnym wpisz swoje imię, nazwisko, obywatelstwo oraz numer PESEL (lub datę urodzenia, jeżeli nie posiadasz numeru PESEL), adres zamieszkania. Zobacz dlaczego prosimy Cię o uzupełnienie danych.

Jeżeli będziesz wymieniać walutę na potrzeby firmowe, zmień typ konta w rozwijanej liście wybierając odpowiednią formę prawną, wprowadź nazwę i siedzibę firmy, numer NIP, adres firmy oraz dane reprezentanta, który będzie przeprowadzał transakcje w imieniu firmy.

Pamiętaj, że wprowadzone dane muszą się zgadzać z danymi, na które są zarejestrowane Twoje rachunki bankowe. Potwierdź swoje dane i przejdź do następnego kroku.

4. Autoryzuj numer telefonu komórkowego

Podaj numer telefonu komórkowego, numer ten posłuży Ci do autoryzacji smsowej wpłat i innych operacji w Panelu Klienta. Kody SMS to bezpieczna i wygodna w obsłudze metoda autoryzacji transakcji i zmian danych na koncie, która eliminuje ryzyko zmiany ważnych danych przez osoby niepowołane.Takie same zabezpieczenia stosowane są w większości systemów bankowych w Polsce.

skrin7

Kliknij “Wyślij SMS”. Na swój telefon otrzymasz aktywacyjny kod SMS, którym potwierdzisz numer telefonu komórkowego.

Po potwierdzeniu kodu SMS Panel Klienta będzie do Twojej dyspozycji:

Twój Panel Klienta jest przyjazny i mobilny. Możesz z niego korzystać, jak Tobie wygodnie: na dużych monitorach, tabletach i smartfonach. Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, masz Walutomat zawsze pod ręką.

Już teraz możesz wymienić walutę na dwa sposoby:

Pamiętaj, że przed pierwszą wymianą będziemy Cię prosić o uzupełnienie danych i przesłanie dokumentu tożsamości.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także