Twoja pierwsza wymiana w Walutomacie - wymiana przelewem

12 Wrz 2016

Po rejestracji lub zalogowaniu się do Walutomatu możesz wymienić walutę na dwa sposoby:

  • Wymiana przelewem
  • Wymiana w Portfelu

W tym poradniku przedstawimy Ci krok po kroku jak dokonać “Wymiany przelewem”. To szybsze i wygodne rozwiązanie, jednak dostępne jedynie dla tych, którzy już posiadają konto walutowe w walucie, którą chcą kupić.

1. Rozpocznij wymianę

W pierwszej kolejności wybierz opcję “Wymień przelewem”.

1

 

Następnie ustaw odpowiednie opcje dla swojej transakcji. Bądź szczególnie uważny wybierając odpowiednią opcję kupna lub sprzedaży, kwoty i waluty, które chcesz wymienić. Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji kupna 1000 euro po “Aktualnie najlepszym” kursie. Możesz również wybrać “Własny kurs”.

Wybierz Bank, z którego wpłacisz PLN do Wautomatu oraz wpisz numer konta w EUR, na które chcesz wypłacić środki. Jeżeli wcześniej zdefiniowałeś swoje rachunki bankowe w zakładce “Konta bankowe”, numer konta podstawi się automatycznie. Na końcu kliknij “Generuj dane do przelewu”.

W tym momencie będziemy Cię prosić o potwierdzenie tej operacji kodem SMS (jeśli zdefiniowałeś wcześniej swoje konta bankowe nie otrzymasz od nas wiadomości weryfikacyjnej).

2. Generuj dane do przelewu.

W kolejnym kroku system wygeneruje Tobie dane do przelewu.

3. Wyślij środki na wymianę do Walutomatu

Nie zamykaj strony z wygenerowanymi danymi do przelewu. W osobnym oknie zaloguj się na swoje konto bankowe i zleć przelew środków do Walutomatu wg. wygenerowanych danych. Skopiuj wyświetlone dane do formularza zlecania przelewu w Twoim banku. Nie zmieniaj podanego tytułu przelewu – może to opóźnić zaksięgowanie przelewu w naszym systemie!

4. Oczekuj na przelew wymienionych środków

Po zaksięgowaniu przelewu w Walutomacie wymiana waluty nastąpi automatycznie zgodnie z tym, jak ustawiłeś wcześniej swoją transakcję. Wymienione środki otrzymasz automatycznie przelewem na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Sprawdź od czego zależą czas i koszty przelewów miedzybankowych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.