pl
Strona główna > Poradniki > Twoja pierwsza wymiana w Walutomacie – wymiana przelewem

Twoja pierwsza wymiana w Walutomacie – wymiana przelewem

12 wrz 2016

Po rejestracji lub zalogowaniu się do Walutomatu możesz wymienić walutę na dwa sposoby:

  • Wymiana przelewem
  • Wymiana w Portfelu

W tym poradniku przedstawimy Ci krok po kroku jak dokonać “Wymiany przelewem”. To szybsze i wygodne rozwiązanie, jednak dostępne jedynie dla tych, którzy już posiadają konto walutowe w walucie, którą chcą kupić.

1. Rozpocznij wymianę

W pierwszej kolejności wybierz opcję “Wymień przelewem”.

1

Następnie ustaw odpowiednie opcje dla swojej transakcji. Bądź szczególnie uważny wybierając odpowiednią opcję kupna lub sprzedaży, kwoty i waluty, które chcesz wymienić. Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji kupna 1000 euro po “Aktualnie najlepszym” kursie. Możesz również wybrać “Własny kurs”.

Klienci posiadający konta złotówkowe w następujących bankach:
Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Pekao SA, Santander Bank Polska, Millennium, ING Bank Śląski, BPS, Citi Handlowy, Getin Bank, mBank, Idea bank, Inteligo, Noble Bank, PKO BP, Plus Bank oraz Banki Spółdzielcze mogą skorzystać z wpłaty złotówek przez Przelewy24 metodą Pay by link, zwaną również szybkim przelewem.

Wybierz Bank, z którego wpłacisz PLN do Walutomatu oraz wpisz numer konta w EUR, na które chcesz wypłacić środki. Jeżeli wcześniej zdefiniowałeś swoje rachunki bankowe w zakładce “Konta bankowe”, numer konta podstawi się automatycznie. Na końcu kliknij “Generuj dane do przelewu”.

W tym momencie będziemy Cię prosić o potwierdzenie tej operacji kodem SMS (jeśli zdefiniowałeś wcześniej swoje konta bankowe nie otrzymasz od nas wiadomości weryfikacyjnej).

2. Generuj dane do przelewu.

W kolejnym kroku system wygeneruje Tobie dane do przelewu.

3. Wyślij środki na wymianę do Walutomatu

Nie zamykaj strony z wygenerowanymi danymi do przelewu. W osobnym oknie zaloguj się na swoje konto bankowe i zleć przelew środków do Walutomatu wg. wygenerowanych danych. Skopiuj wyświetlone dane do formularza zlecania przelewu w Twoim banku. Nie zmieniaj podanego tytułu przelewu – może to opóźnić zaksięgowanie przelewu w naszym systemie!

4. Oczekuj na przelew wymienionych środków

Po zaksięgowaniu przelewu w Walutomacie wymiana waluty nastąpi automatycznie zgodnie z tym, jak ustawiłeś wcześniej swoją transakcję. Wymienione środki otrzymasz automatycznie przelewem na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Sprawdź od czego zależą czas i koszty przelewów miedzybankowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także