Twoja pierwsza wymiana w Walutomacie - wymiana w Portfelu

05 Wrz 2016

Po rejestracji lub zalogowaniu się do Walutomatu możesz wymienić walutę na dwa sposoby:

  • Wymiana przelewem
  • Wymiana w Portfelu

W tym poradniku przedstawimy Ci krok po kroku jak dokonać “Wymiany w Portfelu. To najprostszy sposób wymiany waluty, zwłaszcza dla początkujących użytkowników serwisu, którzy jeszcze nie zdążyli założyć sobie konta walutowego. Portfel na koncie w Walutomacie umożliwia dowolne wpłacanie i wypłacanie środków.

1. Rozpocznij wymianę

W pierwszej kolejności wybierając opcję “Wymień w Portfelu” wpłaś środki korzystając z zakładki “Wpłata do Portfela” w Walutomacie. Zaznacz walutę jaką chcesz wpłacić oraz podaj z jakiego banku to zrobisz. Następnie kliknij “Generuj dane do przelewu”.

Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji wpłaty PLN do Portfela w Walutomacie.

2. Generuj dane do przelewu

W kolejnym kroku system wygeneruje Tobie dane do przelewu.

Klienci posiadający konta złotówkowe w bankach Millenium, ING, PKO SA, Raiffeisen, Eurobanku, Banku Pocztowego i BZ WBK mogą skorzystać z wpłaty złotówek przez Przelewy24 metodą pay by link, zwaną również szybkim przelewem. Szczegóły tutaj.

3. Wyślij środki na rachunek

Nie zamykaj strony z wygenerowanymi danymi do przelewu. W osobnym oknie zaloguj się na swoje konto bankowe i zleć przelew środków do Walutomatu wg. wygenerowanych danych. Skopiuj wyświetlone dane do formularza zlecania przelewu w Twoim banku. Nie zmieniaj podanego tytułu przelewu – może to opóźnić zaksięgowanie przelewu w naszym systemie!

4. Oczekuj na zaksięgowanie środków w Portfelu

Wymienione środki pojawią się na Twoim koncie w ciągu 30 minut (najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych od momentu wysłania). Czas realizacji zależy od banku, w którym posiadasz konto i waluty, którą wysyłasz do Walutomatu. Dowiedz się więcej o czasach realizacji.

Po zaksięgowaniu środków w Portfelu otrzymasz od Walutomatu smsa i maila informacyjnego.

5. Zdefiniuj swoją transakcję

Ustaw odpowiednie opcje dla swojej transakcji. Bądź szczególnie uważny wybierając odpowiednią opcję kupna lub sprzedaży, kwoty i waluty, które chcesz wymienić. Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji kupna 200 euro po “Aktualnie najlepszym” kursie. Możesz również wybrać “Własny kurs”.

Następnie kliknij “Dalej” i potwierdź wymianę.

6. Wypłata z Portfela

Wymienione środki wrócą do Twojego Portfela i mogą tam na Ciebie czekać tak długo, jak chcesz. Aby je wypłacić będziesz potrzebował konta w walucie, którą wymieniłeś. Pamiętaj, że jeśli wypłacisz środki na rachunek przeznaczony dla innej waluty, dojdzie do niekorzystnego dla Ciebie przewalutowania po kursie banku. W każdej chwili możesz zlecić przelew na swoje konto używając zakładki “Wypłata z Portfela. Sprawdź jak założyć konto walutowe.

 

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.