pl
Strona główna > Poradnik > Twoja pierwsza wymiana w Walutomacie – wymiana w Portfelu

Twoja pierwsza wymiana w Walutomacie – wymiana w Portfelu

05 wrz 2016

Po rejestracji lub zalogowaniu się do Walutomatu możesz wymienić walutę na dwa sposoby:

  • Wymiana przelewem
  • Wymiana w Portfelu

W tym poradniku przedstawimy Ci krok po kroku jak dokonać “Wymiany w Portfelu ”. To najprostszy sposób wymiany waluty, zwłaszcza dla początkujących użytkowników serwisu, którzy jeszcze nie zdążyli założyć sobie konta walutowego. Portfel na koncie w Walutomacie umożliwia dowolne wpłacanie i wypłacanie środków.

1. Zasil Portfel Walutowy

W pierwszej kolejności wpłać środki korzystając z zakładki “Portfel Walutowy ” > “Wpłata ” w Walutomacie. Wybierz walutę, jaką chcesz wpłacić oraz podaj kwotę wpłaty. Następnie kliknij “Dalej”.

Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji wpłaty PLN do Portfela w Walutomacie.

Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji wpłaty PLN do Portfela w Walutomacie.

2. Generuj dane do przelewu lub skorzystaj z szybkiej płatności

W kolejnym kroku wybierz metodę wpłaty.

W kolejnym kroku wybierz metodę wpłaty

Po wybraniu opcji “Samodzielnie wykonam przelew” i wskazaniu banku, z którego wpłacisz środki pokażemy Ci dane do zrealizowania przelewu.

pokażemy Ci dane do zrealizowania przelewu

Klienci posiadający konta złotówkowe w polskich bankach mogą skorzystać z wpłaty złotówek przez Przelewy24 metodą pay by link, zwaną również szybkim przelewem. Szczegóły tutaj.

3. Wyślij środki na rachunek

Nie zamykaj strony z wygenerowanymi danymi do przelewu. W osobnym oknie zaloguj się na swoje konto bankowe i zleć przelew środków do Walutomatu wg wygenerowanych danych. Skopiuj wyświetlone dane do formularza zlecania przelewu w Twoim banku. Nie zmieniaj podanego tytułu przelewu – może to opóźnić zaksięgowanie przelewu w naszym systemie!

4. Oczekuj na zaksięgowanie środków w Portfelu

Wymienione środki pojawią się na Twoim koncie w ciągu 30 minut (najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych od momentu wysłania). Czas realizacji zależy od banku, w którym posiadasz konto i waluty, którą wysyłasz do Walutomatu. Dowiedz się więcej o czasach realizacji.

Po zaksięgowaniu środków w Portfelu otrzymasz od Walutomatu smsa i maila informacyjnego.

5. Zdefiniuj swoją transakcję

Ustaw odpowiednie opcje dla swojej transakcji. Bądź szczególnie uważny wybierając odpowiednią opcję kupna lub sprzedaży, kwoty i waluty, które chcesz wymienić. Na obrazku poniżej zaprezentowane są ustawienia dla przykładowej transakcji kupna 200 euro po “Aktualnie najlepszym” kursie. Możesz również wybrać “Własny kurs”.

Ustaw odpowiednie opcje dla swojej transakcji.

Kliknij “Następny krok” i potwierdź wymianę.

Kliknij “Następny krok” i potwierdź wymianę.

Po kliknięciu “Potwierdzam” Twoje zlecenie zostanie przyjęte do realizacji.

Po kliknięciu “Potwierdzam” Twoje zlecenie zostanie przyjęte do realizacji.

6. Wypłata z Portfela

Wymienione środki wrócą do Twojego Portfela i mogą tam na Ciebie czekać tak długo, jak chcesz. Aby je wypłacić będziesz potrzebował konta w walucie, którą wymieniłeś. Pamiętaj, że jeśli wypłacisz środki na rachunek przeznaczony dla innej waluty, dojdzie do niekorzystnego dla Ciebie przewalutowania po kursie banku. W każdej chwili możesz zlecić przelew na swoje konto używając zakładki “Wypłata lub przelew”. Sprawdź jak założyć konto walutowe.

Wymienione środki wrócą do Twojego Portfela i mogą tam na Ciebie czekać tak długo, jak chcesz.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także