pl
Strona główna > Poradnik > Jak wpłacić złotówki przez Przelewy24

Jak wpłacić złotówki przez Przelewy24

16 lut 2018

Walutomat jako pierwszy kantor internetowy w Polsce wprowadził możliwość wpłaty złotówek przez Przelewy24 metodą pay by link, zwaną również szybkim przelewem.

Na czym polega szybki przelew?

Szybki przelew to metoda, którą zna prawie każdy, kto robi zakupy w Internecie. W Polsce ta usługa jest najbardziej popularna ze wszystkich metod wykonywania wpłat.

Kto może skorzystać z pay by linka w Walutomat.pl?

Wpłaty szybkim przelewem do Panelu Użytkownika w Walutomat.pl mogą dokonywać klienci posiadający konta złotówkowe w bankach:

Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Pekao SA, Santander Bank Polska, Millennium, ING Bank Śląski, BPS, Citi Handlowy, Getin Bank, mBank, Inteligo, Noble Bank, PKO BP, Plus Bank oraz Banki Spółdzielcze

Taką wpłatę można wykonać bez względu na to, czy wymienia się walutę przelewem, czy wymienia się w portfelu. WAŻNE: Usługa jest dostępna dla zweryfikowanych klientów (niedostępna przy pierwszym przelewie)

Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

 •        Oszczędność czasu – mniej kliknięć (według badań Walutomatu – zamiast 20, tylko 4).
 •        Wygoda – Użytkownik nie musi otwierać nowego okna ze stroną banku, by ręcznie wypełnić polecenie przelewu. Walutomat.pl przekierowuje na stronę banku, gdzie wszystkie dane przelewu są już wypełnione. Użytkownik musi jedynie potwierdzić operację na stronie swojego banku,w taki sam sposób w jaki zazwyczaj zatwierdza swoje transakcje w e-bankowości czyli np. hasłem SMS, kodem jednorazowym ze zdrapki czy tokenem.
 •        Bezpieczeństwo – nie ma obaw o pomyłki i błędy, ponieważ dane wypełniane są automatycznie na stronie banku. Jednocześnie zapewniona jest pełna poufność – banki nie przekazują do Walutomat.pl żadnych informacji o stanie konta czy wykonanych przelewach, Walutomat.pl nie pozna też hasła klienta do bankowości – te wrażliwe dane podaje się na stronie swojego banku.
 •        Szybkość – przykładowo, klienci Eurobanku i Banku Pocztowego do tej pory czekali na najbliższą sesję wpłat trybem Elixir (czasami nawet do kolejnego dnia roboczego), teraz wpłata potrwa około 30 minut, a często jest niemal natychmiastowa.

Jak wykonać wpłatę środków do Walutomatu przy pomocy szybkiego przelewu?

 1. Zaloguj się do swojego Panelu Klienta w serwisie Walutomat.pl.
 2. Wybierz opcję w jakiej chcesz wymienić – do wyboru Wpłata przelewem lub Wpłata w portfelu
 3. Przy realizacji wpłaty określamy bank, z którego dokonamy wpłaty. Klienci banków, dla których oferujemy opcję wpłaty przez Przelewy24 mają do wyboru dwie opcje:
 • Samodzielnie wykonam przelew (wybierając tę opcję, musisz samodzielnie zalogować się do konta i  uzupełnić dane do przelewu)
 • Szybki i wygodny przelew Przelewy24 (wybierając, tę opcję dane do przelewu zostaną wypełnione automatycznie

Przechwytywanie1

 1. Wybierz opcję Szybki i wygodny przelew Przelewy24 i przejdź do płatności.
 1. System przekieruje Cię na stronę Przelewy24, gdzie przed pierwszym skorzystaniem z tej metody płatności prosimy o zaakceptowanie zgody na przekazanie danych osobowych (kolejne płatności nie wymagają ponowienia zgody, przez co transakcja jest jeszcze szybsza i wygodniejsza)

Przechwytywanie2

 1. Po zaakceptowaniu zgody na przekazanie danych osobowych zostaniesz przekierowany wprost do systemu bankowości internetowej swojego banku. Tam możesz zatwierdzić transakcję i następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę Walutomat.pl.

Przechwytywanie3

 1. Pieniądze otrzymasz w około 30 minut od momentu, kiedy otrzymamy i zweryfikujemy Twój przelew. Często ten czas będzie znacznie krótszy, a nawet niemal natychmiastowy (nie dotyczy to jednak pierwszej płatności z danego rachunku, którą musimy dodatkowo zweryfikować). Płatności zlecone po godzinie 22 mogą zostać zaksięgowane około 7:00 z uwagi na nocne przerwy w działalności banków.
 2. Gdy środki zostaną zaksięgowane, wyślemy do Ciebie wiadomość email.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także