pl
Strona główna > Poradniki > Walutomat – dlaczego warto nam zaufać?

Walutomat – dlaczego warto nam zaufać?

10 kwi 2015

Na krajowym rynku działa około pięćdziesiąt kantorów internetowych i platform wymiany walut. W tej grupie zdecydowanie wyróżnia się Walutomat. Od 2009 r. z naszych usług skorzystało już 150 000 klientów. Najdłuższy okres działania na rynku (Walutomat był pierwszą platformą wymiany walut online na świecie) i bardzo duża liczba użytkowników to nie jedyne cechy potwierdzające wiarygodność Walutomatu. W tym artykule przedstawiamy kilka argumentów, które odpowiedzą na pytanie, dlaczego warto nam zaufać.

Pierwszy argument: właściciel Walutomatu to rynkowy lider

Walutomat powstał w marcu 2009 roku jako pierwsza platforma wymiany walut. Uruchomienie naszego serwisu było ważnym wydarzeniem dla branży e-commerce (nie tylko w Polsce). Obecnie Walutomat należy do Currency One SA. Ta poznańska firma ma ponad 50% udziału w internetowym rynku wymiany walut. Od stycznia 2015 r. klientami spółki są także Czesi. Czeska wersja serwisu Walutomat (Valutomat.cz) już teraz cieszy się coraz większą popularnością.

Warto wiedzieć, że do Currency One należy również pierwszy polski kantor internetowy (Internetowykantor.pl). Jest on dobrym rozwiązaniem dla osób, które zamiast wymiany walut między użytkownikami preferują zasady typowe dla kantorów. Serwis Internetowykantor podobnie jak Walutomat, zapewnia darmowe przelewy do największych polskich banków, z którymi współpracuje.

Spółka Currency One oprócz doświadczenia w wymianie walut wyróżnia się znacznie wyższym poziomem kapitału zakładowego niż konkurenci (3 450 000 zł). Takie zabezpieczenie finansowe gwarantuje bezpieczeństwo środków wpłaconych przez klientów. Currency One nigdy nie używa ich do finansowania własnej działalności. Warto dodać, że stan finansów Currency One regularnie bada renomowana firma audytorska Grant Thornton. Informacje na temat wyników finansowych Currency One są ogólnie dostępne w Internecie. Firma publikuje je rokrocznie na swoich stronach, chcąc zachować transparentność działania.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Właściciel Walutomatu (Currency One SA) prowadzi wymianę walut w Polsce i Czechach. Doświadczenie tej firmy i poziom kapitału zakładowego (3 450 000 zł) to czynniki, które gwarantują bezpieczeństwo wpłaconych środków.    

 Drugi argument: 100% użytkowników Opineo poleca Walutomat

Ze względu na swoją popularność nasz serwis zebrał już ponad 3000 opinii klientów na niezależnym portalu Opineo.pl. Niezmiernie ważny jest fakt, że wszyscy oceniający polecają usługi Walutomatu. Na uwagę zasługuje również ocena internautów: 9,4 punktu na 10 możliwych do zdobycia. Warto wspomnieć, że w 2014 r. Walutomat zajął trzecie miejsce w rankingu najlepszych kantorów internetowych według Opineo. W tej klasyfikacji wygrał drugi z serwisów spółki Currency One – Internetowykantor.pl.

ZWRÓĆ UWAGĘ: 100% użytkowników serwisu Opineo, którzy ocenili Walutomat, poleca nasze usługi.

Trzeci argument: dane klientów Walutomatu są bezpieczne  

W obecnych warunkach użytkownicy wszystkich serwisów internetowych zwracają bardzo dużą uwagę na bezpieczeństwo swoich danych. Klienci Walutomatu mogą czuć się bezpieczni, ponieważ dostępu do serwisu strzegą najlepsze zabezpieczenia. Dodatkowym środkiem bezpieczeństwa jest autoryzacja operacji na rachunku klienta przy pomocy kodów SMS (podobnie jak w bankach). Warto również pamiętać, że transakcja na Walutomacie dochodzi do skutku, jeśli obydwie strony wcześniej wpłaciły odpowiednią sumę.

Bezpieczeństwo danych osobowych też jest traktowane priorytetowo. Nad poufnością informacji przekazywanych przez użytkowników Walutomatu czuwają odpowiednie instytucje (np. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Generalny Inspektor Informacji Finansowej). Spółka Currency One dodatkowo wdraża własne zasady bezpieczeństwa. Dane klientów serwisów są chronione i nie są przekazywane innym podmiotom.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Walutomat stosuje podobne zabezpieczenia informatyczne, jak krajowe banki. Dane naszych klientów znajdują się pod nadzorem instytucji państwowych (GIODO, GIIF) i nie są przekazywane innym firmom (np. w celach marketingowych).

Czwarty argument: przejrzyste zasady i brak „haczyków”

Kolejnym wyróżnikiem Walutomatu są przejrzyste zasady rozliczania transakcji. Internauci wymieniający walutę płacą tylko prowizję (standardowo 0,2%). Niższe stawki prowizji (od 0,06% wartości transakcji) są przewidziane dla klientów regularnie składających duże zlecenia.

Zdecydowana większość użytkowników Walutomatu za darmo przelewa walutę na swój rachunek osobisty lub konto służące do spłaty kredytu. Nasz serwis obecnie wykonuje bezpłatne przelewy do dziewięciu wiodących banków. W pozostałych przypadkach opłata za przelew zwrotny wynosi 4 zł, 5 zł lub 9 zł.

Użytkownicy Walutomatu nie muszą obawiać się dodatkowych kosztów. Niektóre kantory internetowe pobierają np. opłatę za niezrealizowaną transakcję lub aktywację poleceń zapłaty. Walutomat nie stosuje takich „haczyków”.

Przeczytaj więcej o kosztach wymiany na Walutomacie >

ZWRÓĆ UWAGĘ: Koszty korzystania z Walutomatu są jasno określone (prowizja + ewentualna opłata za przelew zwrotny). Nasi klienci nie muszą obawiać się ukrytych kosztów.

Zobacz także: Dlaczego kursy walut w Internecie są bardziej atrakcyjne?


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także