pl
Strona główna > Pomoc > Jaki jest koszt wymiany przy przelewie z zagranicy do Walutomatu?

Jaki jest koszt wymiany przy przelewie z zagranicy do Walutomatu?

Koszt wymiany związany jest z tabelą opłat i prowizji banku, z jakiego wysyłany jest do nas przelew.

Koszt wykonania wpłaty z banku zagranicznego należy sprawdzić w tabeli opłat i prowizji banku, z jakiego wysyłany jest do nas przelew. Nasz bank za przyjęcie przelewu zagranicznego nie pobiera opłaty. Od kwoty uzyskanej po wymianie zostanie pobrana prowizja Walutomatu w wysokości 0,2% kwoty uzyskanej po wymianie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.walutomat.pl/temat-pomocy/ile-kosztuje-korzystanie-z-walutomatu/.

Dla waluty EUR jest dedykowany przelew SEPA. Przeważnie opłata za ten przelew, o ile jest pobierana, wynosi równowartość ok. 5 zł.

W przypadku pozostałych walut przelewy realizowane są przelewem zagranicznym SPOT/SWIFT. Zazwyczaj koszt przelewu jest uzależniony od przesłanej kwoty – naliczany procentowo od kwoty przelewu (np. 0,3% kwoty przelewu).

Banki oferują też często opcję przelewów ekspresowych/przyspieszonych, które są jednak droższe od standardowych przelewów walutowych.

Przelewy międzynarodowe mogą, choć rzadko się to zdarza, zostać dodatkowo obciążone kosztami banków pośredniczących. W przypadku wystąpienia takich kosztów, do Walutomatu dotrze wpłata pomniejszona o ich sumę.