pl
Strona główna > Poradnik > Jak obniżyć koszty zagranicznych podróży

Jak obniżyć koszty zagranicznych podróży

24 lut 2015

Zalety internetowej wymiany walut doceniają osoby planujące wyjazdy zagraniczne. Można się o tym przekonać, analizując przykłady, które opierają się na rzeczywistych kursach. 

Wymiana walut za pośrednictwem Internetu jest korzystna dla turystów i osób, które wyjeżdżają za granicę w różnych celach (np. zarobkowych lub rodzinnych). Można to udowodnić przy pomocy konkretnego przykładu. Dotyczy on osoby, która przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii chciałaby zakupić 2000 funtów (GBP). Ten klient serwisu Walutomat dzięki swojej decyzji może zaoszczędzić 4,57%. Zakup potrzebnej waluty od jednego z największych krajowych banków wymagałby właśnie takiej dopłaty (patrz poniższa tabela). W przypadku kantoru stacjonarnego analogiczna różnica kursowa przekracza 1%. Dla wielu turystów równie istotny może być fakt, że Walutomat prócz niższych kursów oferuje szybką i wygodną wymianę w formie bezgotówkowej. Tradycyjne kantory nie mają takich atutów.     

ZWRÓĆ UWAGĘ: Zakup waluty przez Internet to wybór dla turystów, którzy chcą uzyskać niższe kursy i cenią swój czas. 

Założenie: przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii turysta kupuje 2000 funtów

Nazwa instytucji wymieniającej walutę/pośredniczącej w wymianie

Kurs sprzedaży funta brytyjskiego (GBP)

Koszt zakupu 1 GBP po doliczeniu prowizji (0,2%)

Różnica kosztu zakupu

1 GBP w stosunku do najlepszej oferty

Walutomat.pl

5,2445 zł

5,2550 zł

Kantor stacjonarny (wymiana po średnim krajowym kursie)

5,3087 zł

1,01%

Raiffeisen Polbank

5,5068 zł

4,57%

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Walutomat.pl i strony banku (kursy z 26 sierpnia 2014 r.)

Zobacz także: Jak najlepiej płacić w Strefie Euro?


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także