pl
Strona główna > Poradniki > Internauci kupią franka znacznie taniej niż w banku

Internauci kupią franka znacznie taniej niż w banku

24 lut 2015

Posiadacze kredytów walutowych są ważną grupą klientów dla takiego serwisu jak Walutomat. Można się o tym przekonać, analizując przykłady, które opierają się na rzeczywistych kursach.

Zdecydowana większość posiadaczy walutowych kredytów hipotecznych zaciągnęła zobowiązania rozliczane we frankach szwajcarskich (CHF). Od sierpnia 2011 roku takie osoby nie muszą już nabywać potrzebnej waluty bezpośrednio od banku. Wygodną alternatywą jest zakup CHF za pośrednictwem serwisu Walutomat. Po porównaniu warunków wymiany na w Walutomacie z kursami, które ustaliły dwa wiodące banki, można stwierdzić, że różnice są bardzo duże (patrz poniższa tabela). Osoba nabywająca franki szwajcarskie od internautów za każdego z nich zapłaci o 4,55% – 4,96% mniej. Warto nadmienić, że podane wyniki uwzględniają standardową prowizję za wymianę (0,2%) w Walutomacie.   

ZWRÓĆ UWAGĘ: Osoba kupująca franki szwajcarskie za pośrednictwem serwisu Walutomat może zaoszczędzić nawet 5%.

Założenie: klient kupuje 400 franków szwajcarskich, które są potrzebne do zapłacenia jednej raty kredytu mieszkaniowego

Nazwa instytucji wymieniającej walutę/pośredniczącej w wymianie

Kurs sprzedaży franka szwajcarskiego (CHF)

Koszt zakupu 1 CHF po doliczeniu prowizji (0,2%)

Różnica kosztu zakupu

1 CHF w stosunku do najlepszej oferty

Walutomat.pl

3,4764 zł

3,4834 zł

Raiffeisen Polbank

3,6493 zł

4,55%

Getin Bank

3,6653 zł

4,96%

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Walutomat.pl i stron banków (kursy z 26 sierpnia 2014 r.)

Zobacz także: Chcę spłacać kredyt z Walutomatem – jak zacząć?


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także