pl
Strona główna > Poradnik > Jak zaoszczędzić dzięki Walutomatowi?

Jak zaoszczędzić dzięki Walutomatowi?

24 lut 2017

Podróże, zyski z pracy za granicą, konieczność rozliczenia z zagranicznym kontrahentem czy spłaty kredytu zaciągniętego w innej walucie – praktycznie każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której potrzebował skorzystać z usług kantoru.

Do niedawna wszyscy, którzy chcieli dokonać wymiany walut byli zmuszeni do korzystania z usług kantorów stacjonarnych. Sytuacja uległa zmianie, gdy w 2009 roku na rynku pojawił się serwis Walutomat – pierwszy portal wymiany walut pomiędzy Użytkownikami.

Porównując ceny walut w serwisie z cenami w kantorach stacjonarnych czy bankach można zadać sobie pytanie dlaczego w Walutomacie kursy walut są takie korzystne?

Odpowiedź jest prosta – serwis jest pośrednikiem wymiany walut pomiędzy osobami fizycznymi lub firmami w związku z tym nie posiada kosztów wymiany waluty, które musi przenieść na klienta. O kursie decydują Użytkownicy biorący udział w wymianie. W każdym kantorze bądź banku Klient widzi spread czyli różnicę pomiędzy ceną sprzedaży a kupna waluty. W istocie jest to zysk kantoru, który może wynieść nawet kilka procent. Jedyną opłatą na której zarabia Walutomat jest prowizja od wymiany. Wynosi ona zaledwie 0,2% od kwoty uzyskanej po transakcji. Dla Klientów, którzy dokonują wielu operacji w ciągu miesiąca przygotowaliśmy system rabatowy w związku z tym można zaoszczędzić jeszcze więcej.

Jeżeli wymiana walut następuje regularnie np w celu spłaty kredytu hipotecznego to środki zaoszczędzone na tańszej wymianie mogą być sporym zastrzykiem gotówki w naszym portfelu. Warto poszukać najtańszego partnera, ponieważ w ciągu roku możemy uzyskać wymierne korzyści.

Na stronie głównej naszego serwisu umieściliśmy kalkulator, który pozwala na porównanie oferty Walutomatu i poszczególnych banków. Osoba, która wymienia 500 CHF miesięcznie może zaoszczędzić około 700 PLN rocznie względem kursu wymiany w banku.

Serwis pozowala nie tylko na osiągniecie wymiernych korzyści w postaci pieniędzy ale również czasu. Aby sfinalizować transakcję wystarczy kilka kliknięć na ekranie komputera i środki wędrują bezpiecznie na konto.  

Doprawdy ciężko byłoby znaleźć tańszy i wygodniejszy sposób na wymianę niż Walutomat.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także