pl
Strona główna > Poradniki > Jak zadbać o tanią walutę przed wyjazdem na majówkę

Jak zadbać o tanią walutę przed wyjazdem na majówkę

10 kwi 2018

Święta wielkanocne już za nami, można zatem zaczynać ostatnią fazę przygotowań do majowego długiego weekendu. Wszyscy zastanawiamy się, gdzie wyjechać na majówkę. Choć część z nas zapewne z dużym wyprzedzeniem zarezerwowała hotele, pensjonaty czy bilety lotnicze, znajdą się również osoby bardziej spontaniczne, które szukają okazji last minute. Na tych kilka majowych dni Polacy coraz chętniej wybierają się na tzw. city break, czyli weekendowe wyjazdy do znanych miast europejskich. Wyjazdy zagraniczne, nieważne gdzie się wybieramy, wiążą się z potrzebą kupna obcej waluty, dlatego warto pomyśleć, jak zdobyć walutę na wyjazd weekendowy.

Couple With Map On Travel Vacations, Sightseeing. Happy Tourist Man And Woman In Stylish Clothes Traveling On Weekend, Walking With Map Around Streets. Tourism Concept. High Quality Image.

Wymiana środków na majowy weekend na wyjazd najczęściej zostawiana jest na ostatnią chwilę, zarówno przez tych bardziej zorganizowanych, jak i tych bardziej spontanicznych podróżników. Pomimo tego, że zakup waluty na taki wyjazd nie będzie brana pod uwagę w kategorii inwestycji, to i tak warto poświęcić chwilę na znalezienie najlepszej oferty, np. kursu euro i cieszyć się dodatkowo zaoszczędzonymi środkami.

Kiedyś, aby porównać oferowane kursy wymiany walut, należało podejść do każdego kantoru stacjonarnego czy placówki bankowej osobno, tracąc przy tym sporą ilość czasu. Teraz, w erze kantorów internetowych, jest to zdecydowanie prostsze, łatwiejsze i zdecydowanie szybsze. Wystarczy komputer czy inne urządzenia mobilne i połączenie z internetem.

Decydując się na wymianę waluty w e-kantorze lub serwisie społecznej wymiany walut takim jak np. Walutomat.pl można wiele zyskać. Po pierwsze czas. Cała transakcja od momentu wpłaty pieniędzy do serwisu do momentu otrzymania wymienionej kwoty może zająć nawet zaledwie kilkanaście minut.

Korzystanie z internetowych serwisów wymiany walut jest również niezwykle proste. W większości z nich, po zalogowaniu, należy dodać numery rachunków bankowych. Następnie przesłać odpowiednią kwotę i zatwierdzić interesujący nas kurs wymiany.

Taki sposób kupna ma same zalety –  prostota, zaoszczędzony czas, ale przede wszystkim pieniądze. W kantorach internetowych spread, czyli różnica między ceną kupna a sprzedaży, jest znacznie niższa aniżeli w tabelach bankowych czy kantorach stacjonarnych. Różnice te mogą sięgać nawet kilku groszy, które pomnożone przez planowaną kwotę wymiany mogą okazać się całkiem przyjemną sumą. Z kolei w serwisach takich jak Walutomat.pl sami ustalamy cenę po jakiej chcemy kupic daną walutę i jeżeli po drugiej stronie znajdzie się ktoś chętny by ją odsprzedać po danej cenie, dochodzi do wymiany.

Przewaga kantorów internetowych nad tradycyjnymi metodami wymiany walut wydaje się zatem ogromna. Wystarczy dokonać rejestracji w serwisie, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dodatkowe przyjemności podczas zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także