pl
Strona główna > Poradniki > Wymiana waluty bez konta walutowego

Wymiana waluty bez konta walutowego

04 cze 2019

Nadszedł taki czas w roku, w którym to coraz intensywniej myślimy nad tym, gdzie spędzimy nadchodzące wakacje. Choć część z nas zapewne ma już zarezerwowane miejsca, to znajdzie się spora grupa osób, która polować będzie na okazje last minute. Z raportów Polskiej Izby Turystyki wynika, że w ostatnich latach biura podróży notują wzrosty rezerwacji, a do najchętniej odwiedzanych przez Polaków zagranicznych kurortów w 2018 roku należały Grecja, Turcja oraz Bułgaria.

“Checklista” wyjazdowa składa się z wielu podpunktów, jednakże my, przyjrzyjmy się tylko niektórym, tym związanym z finansami. Jeżeli zdecydowaliśmy się już na konkretną ofertę wymarzonych zagranicznych wakacji, wypadałoby za nią zapłacić. O ile w dokonując rezerwacji w polskich biurach podróży możemy zapłacić w złotówkach, to schody zaczynają pojawiać się przy zakupie wakacji u zagranicznych touroperatorów. Nie wszyscy wyjeżdżający na zagraniczne wakacje posiadają przecież konto walutowe. Posiadanie takiego konta w banku oraz karty walutowej może wiązać się z dodatkowymi opłatami, bądź dodatkowymi zobowiązaniami. Jeżeli tego konta użyjemy tylko raz w roku podczas wakacji może okazać się, że jest to nieopłacalne przedsięwzięcie. Jednak w dzisiejszych czasach brak otwartego rachunku walutowego nie jest już problemem.

Za wakacje w zagranicznym biurze podróży możemy zapłacić, korzystając chociażby z usług dostępnych w kantorach internetowych takich jak np. Walutomat. Nie dość, że zakupimy interesującą nas walutę po znacznie lepszym kursie niż w kantorze stacjonarnym czy w tabeli bankowej, to po preferencyjnej cenie wyślemy już wymienione środki bezpośrednio z serwisu do organizatora wycieczki.

Kiedy już opłacimy naszą rezerwację i odhaczymy kolejne punkty z listy, wypadałoby sie zastanowić jak łatwo i tanio zorganizować kieszonkowe na wyjazd gdy nie mamy konta walutowego. Oczywiście możemy tradycyjnie pójść do banku czy kantoru stacjonarnego i stracić pieniądze na znacznie większe spready (różnica między kursem i sprzedażą walut). W przypadku chęci wymiany złotówek na euro możemy również skorzystać z Walutomatu. Pojawi się pewnie pytanie jak to możliwe bez posiadania rachunku w obcej walucie. W serwisie Walutomat możemy złożyć zlecenie odbioru gotówki w jednym z oddziałów banku Millennium.

W dzisiejszych czasach, jak widać, nieposiadanie konta walutowego nie stanowi  większego problemu. Mnogość usług na rynku umożliwia, zarówno posiadaczom rachunków walutowych i tym, którzy ich nie posiadają, zakup taniej i bezpiecznej waluty a zaoszczędzone przy okazji pieniądze możemy wydać na dodatkowe atrakcje w podróży, bądź też odłożyć na kolejne wyjazdy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także