pl
Strona główna > Poradnik > Wybierasz się na wakacje? Pamiętaj o walucie w gotówce

Wybierasz się na wakacje? Pamiętaj o walucie w gotówce

21 lut 2018

Polacy uwielbiają podróżować. Coraz częściej nie ograniczamy się już jedynie do wyjazdów wakacyjnych, ale decydujemy się na podróż również zimą. Podobnie jest i w tym roku, gdy tłumnie decydujemy się na wyjazdy w okresie ferii zimowych. Przed podróżą, jak zawsze, warto przygotować się finansowo na czekające nas wydatki, pamiętając również o walucie w gotówce.

Po Europie podróżujemy w różnych celach. Jedni decydują się na kilkudniowy city break w stolicy europejskiej. Inni na wypad z przyjaciółmi na rejs lub narty. Wielu z nas z kolei wjeżdża nie dla przyjemności, ale w celach służbowych. Bez względu na nasza motywację, musimy być gotowi na  wyprawę. Załóżmy, że bilety lotnicze zostały już kupione, hotel zarezerwowany i opłacony, ubezpieczenie również. Pozostaje pytanie co z wydatkami na miejscu? Czy potrzebujesz zabrać ze sobą gotówkę? Czy mając ze sobą jedynie kartę debetową, nie będziesz miał trudności z płaceniem za drobne wydatki związane z wyjazdem?

Decyzja odnośnie zabrania ze sobą gotówki w dużym stopniu zależy od miejsca docelowego. Jeżeli np. wybierasz się do niewielkiej miejscowości w Toskanii lub do gospodarstwa agroturystyczne we Francji, może okazać się, że płatności kartą nie będę akceptowane. Wówczas warto jeszcze przed wyjazdem zaopatrzyć się w gotówkę, sprawdzając przedtem prognozy kursu euro. Warto również poświęcić chwilę i zastanowić się kiedy kupić euro na wakacje. Dlatego na bieżąco sprawdzajmy, gdzie kupno euro i jego kurs będą się nam najbardziej opłacały.

Ewentualnie można pomyśleć o wypłacie potrzebnej kwoty w bankomacie np. na lotnisku, jeśli kurs euro nam odpowiada. Jeżeli jednak nie posiadasz karty walutowej znacznie korzystniejszą opcją będzie wcześniejsze sprawdzenie kursu sprzedaży euro na platformach wymiany walut z takich jak Walutomat.pl lub zakupu potrzebnych środków w kantorze internetowym. Unikniesz wówczas wysokich marży związanych z przewalutowaniem.

Aby zdobyć niezbędną walutę, najpierw warto sprawdzić aktualny kurs euro. którą potem wypłacimy w banku, wystarczy zarejestrować się w serwisie Walutomat.pl i szybki, wygodny i, co najważniejsze, bezpieczny sposób wymienić niezbędną kwotę pieniędzy. Trwa to tylko chwilę, a kosztuje mniej niż w kantorach stacjonarnych i trwa szybciej, niż w bankach. O szczegółach transakcji piszemy na naszej stronie internetowej w zakładce “Jak to działa”. Na naszych stronach znajdziesz również aktualne kursy kupna euro.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także