pl
Strona główna > Poradniki > Ile trwa przelew z zagranicy do Walutomatu?

Ile trwa przelew z zagranicy do Walutomatu?

30 mar 2022

Aktualnie możesz przesłać do nas środki z rachunków prowadzonych w 60 państwach. Tutaj sprawdzisz listę krajów, z których możesz dokonać wpłaty do serwisu.  Czas realizacji wpłaty z zagranicy do Walutomatu zależy od waluty, jaka jest wpłacana do serwisu i z jakiego banku realizujesz przelew. 

sepa instant

Standardowy przelew zagraniczny to SWIFT. Dzięki niemu do Walutomatu możesz zlecić wysyłkę takich walut jak EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CZK. Czas realizacji przelewu z zagranicy wynosi do 3 dni roboczych od daty nadania przelewu – zależy to od kraju wysyłki i opcji, jaką wybierzemy (Spot, Tomnext, Overnight). 

Jeżeli wysyłasz do Walutomatu walutę euro z państw Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino i Szwajcarii możesz skorzystać z przelewu SEPA. Zostanie on dostarczony najpóźniej na drugi dzień roboczy. 

Walutomat jako pierwsza instytucja w Polsce daje możliwość natychmiastowego polecenia przelewu SEPA – czyli SEPA INSTANT. W serwisie można zarówno wysyłać jak i odbierać tego typu przelewy. 

Co wyróżnia SEPA Instant?

  • przede wszystkim czas realizacji – jest on NATYCHMIASTOWY,
  • realizowany 24/7 przez 365 dni w roku.

Jak wykonać wpłatę SEPA Instant?

Możesz wpłacać EUR z zagranicy za pośrednictwem SEPA Instant na konta serwisu Walutomat.pl, wybierając:

  1. „Wpłatę do Portfela” EUR lub „Wymianę przelewem” w opcji Samodzielnie wykonam przelew.
  2. Określ bank wpłaty jako „Inny bank zagraniczny”.
  3. Możesz sprawdzić, czy Twój bank oferuje przelewy natychmiastowe SEPA Instant.

Jeżeli chcesz dokonać przelewu SEPA INSTANT, zaznacz „Tak” i uzyskasz w ten sposób dane do przelewu. Zaloguj się na swoje konto w banku zagranicznym (z obszaru SEPA), który to bank jest uczestnikiem SEPA Instant i zleć przelew zgodnie z wytycznymi Twojego banku. Pamiętaj, że musisz tam zaznaczyć, że chcesz dokonać przelewu natychmiastowego SEPA INSTANT. 

SEPA Instant jest dostępna zarówno dla wpłat, jak i wypłat EUR. Niektóre banki obecnie nie obsługują SEPA Instant. Skontaktuj się ze swoim bankiem w sprawie dostępności usługi SEPA Instant i ewentualnych opłat pobieranych przez bank.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także