Szybka, tania i bezpieczna waluta z Internetu. Jak ją zdobyć?

21 Lut 2018

„Gdzie znajdę tanią walutę?”. To najprawdopodobniej główne pytanie pojawiające się w myślach u każdego dokonującego transakcji walutowej – chcemy zdobyć najtańszą walutę w wygodny i bezpieczny sposób, nie tracąc niepotrzebnie czasu. Wymieniając gotówkę w tradycyjnym kantorze możemy liczyć na to, że będzie szybko. Czy wymiana waluty będzie bezpieczna? Raczej tak, jeśli komuś niestraszne chodzenie po mieście z dużą gotówką… Tanio? Już niekoniecznie.

Kantory stacjonarne zazwyczaj posiadają mocno rozszerzony spread, w którym muszą zawrzeć swoją często wysoką marżę. Z bardzo podobnym schematem mamy do czynienia podczas wymiany walut w banku. Tutaj jednak możemy dokonać transakcji zamiast “z ręki do ręki”, przy użyciu kont bankowych prowadzonych w odpowiednich walutach.

Jest to na pewno bezpieczniejsze, ale czy najtańsze? Zdecydowanie nie. Kurs wymiany walut proponowany przez banki zawarty jest w tabeli bankowej, w której aktualny kurs walut wprowadzany jest najczęściej raz dziennie. Tutaj ceny również proponowane są z wysokim spreadem, sięgającym nawet 20-30 groszy. Co więcej, banki nie zawsze należą do tych najtańszych form wymiany walut.

Gdzie zdobyć najtańsze waluty? Aktualnie za takie źródło uważa się kantory internetowe czy społecznościowe platformy wymiany walut, gdzie użytkownicy sami ze sobą ustalają kurs walut. Transakcje dokonywane przez renomowane kantory internetowe nie tylko są jednymi z najtańszych, ale również są szybkie i gwarantują bezpieczne waluty. Realizacja wymiany z reguły przebiega zaledwie w ciągu kilku – kilkunastu minut. Konkurencyjny kurs wymiany walut w kantorze internetowym wynika z ustalania niższych różnic między kupnem a sprzedażą waluty. E-kantory zyskały na swojej popularności głównie dzięki swojej prostocie, wygodzie korzystania, a także ofercie najtańszej wymiany walut.