pl
Strona główna > Poradnik > Czy firma może kupić walutę na raty?

Czy firma może kupić walutę na raty?

23 lis 2021

Kursy walut zmieniają się dynamicznie, często wybór odpowiedniego momentu na zakup warunkuje opłacalność transakcji. Co jednak w sytuacji, gdy aktualnie nie mamy niezbędnych środków na zakup waluty, kiedy kurs jest najkorzystniejszy, a decyzję musimy podjąć już teraz? Szansą może być sfinansowanie zakupu na raty, którą oferuje PragmaGO.  Z artykułu dowiesz się, jak skorzystać na niskim kursie walut bez względu na okoliczności.

Co wpływa na kursy walut i dlaczego czasami nie można czekać?

Kursy walut podlegają takim samym zasadom rynkowym jak każdy inny towar. Zależą one od popytu i podaży, czyli w jakiej ilości rynek chce daną walutę kupić oraz w jakim stopniu jest ona dostępna. W sytuacji, gdy popyt na konkretną jednostkę monetarną będzie większy niż podaż, to jej kurs idzie w górę, natomiast jeżeli waluty będzie zbyt duża ilość na rynku, wówczas kurs będzie malał. Jednak kto, albo co decyduje o tym, że danej waluty jest na rynku za dużo, albo zbyt mało? Największy wpływ na popyt na daną walutę ma bilans handlowy państwa emitenta, czyli różnica między eksportem a importem.

Dodatkowo na cenę waluty mają wpływ czynniki ekonomiczne. Są to między innymi poziom stóp procentowych, poziom inflacji, tempo wzrostu gospodarczego czy stopa bezrobocia. Nie można też zapominać o czynnikach politycznych, jak np. sygnały od władz monetarnych, które mogą wpływać na forex.

Dlatego właśnie przez dynamikę kursów, czasami nie ma czasu na to, aby zastanowić się nad pojawiającą się okazją zakupu waluty w korzystnej cenie – albo kupujemy od razu, albo odpuszczamy.

Kiedy kurs jest najkorzystniejszy, a środków brak

Brak wymaganej kwoty do zakupu waluty nie oznacza, że musimy przegapić okazję, która się pojawiła. W takiej sytuacji możemy skorzystać z finansowania zewnętrznego. Jednak niektóre rozwiązania mogą mieć minusy. Przykładowo, załatwienie pożyczki na zakup waluty czasem trwa zbyt długo, by zdążyć przed zmianą kursu, a związane z nią formalności potrafią skutecznie zahamować proces. Warto też wspomnieć o konieczności uwzględnienia oprocentowania i sprawdzenia, czy zakup waluty w ogóle się opłaca, jeśli doliczymy niemałe koszty uzyskania środków.

Czy można rozłożyć zakup waluty na raty w korzystny sposób?

Firmy mogą bezproblemowo skorzystać z błyskawicznego finansowania zakupu waluty, nawet w 30 minut. Partner Walutomatu, PragmaGO oferuje klientom biznesowym możliwość rozłożenia transakcji na nisko oprocentowane raty. Rozwiązanie to jest przystępne i proste, wystarczy wypełnić wniosek online, wybrać liczbę rat oraz zaakceptować warunki przez SMS. Tylko tyle wystarczy, aby móc doładować portfel w Walutomacie i uniknąć ciągnących się formalności, które są wymagane, aby uzyskać pożyczkę na zakup waluty. Całość działa na zasadzie limitu odnawialnego. By móc skorzystać z Rat dla Biznesu w Walutomacie trzeba posiadać NIP, a firma powinna być zarejestrowana w Polsce.

 Jak skorzystać z rozwiązania finansowania zakupu waluty?

1)    Najpierw zaloguj się do Walutomatu (lub załóż konto, jeśli jeszcze go nie masz) i wprowadź kwotę, którą chcesz zasilić swój portfel. Jako formę zapłaty wybierz Raty z PragmaGO. Możesz też zdecydować się na płatność ratalną już w kroku wymiany waluty.

2)    Wypełnij wniosek dotyczący finansowania – potrwa to zaledwie kilka chwil, a następnie system przekieruje Cię na stronę naszego Partnera – PragmaGO. Co więcej, cały proces odbywa się online, więc nie musisz tracić czasu na odwiedzanie placówki bankowej i stanie w kolejkach czy wysyłanie dokumentów pocztą.

3)    Wybierz liczbę rat, która najbardziej Ci odpowiada, i zaakceptuj warunki umowy za pomocą kodu otrzymanego w wiadomości SMS.

4)    Ciesz się dostępnymi środkami – PragmaGO opłaci Twój zakup przelewem natychmiastowym, a zaraz po tym Ty otrzymasz dostęp do zakupionej waluty!


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także