pl
Strona główna > Poradniki > Bezpieczna alternatywa dla kantoru

Bezpieczna alternatywa dla kantoru

08 lis 2016

W ostatnim czasie na krajowym rynku pojawiło się wiele kantorów internetowych oraz społecznościowych platform wymiany walut. Korzystając z usług tych firm można zaoszczędzić czas i pieniądze. Potencjalnym klientom często nasuwają się pytania o bezpieczeństwo dokonywanych za ich pośrednictwem transakcji. Mamy nadzieję, że przedstawione poniżej argumenty rozwieją wszelkie ewentualne obawy co do korzystania   z Walutomatu i pokażą, że jest on bezpieczną alternatywą dla kantoru.

Doświadczenie firmy oraz opinie użytkowników o serwisie mają kluczowe znaczenie w kontekście bezpieczeństwa. 12 listopada 2009 r. to pierwszy dzień działalności Walutomatu, platformy wymiany walut online. Był to jednocześnie symboliczny początek internetowego rynku wymiany walut w Polsce. Od tego czasu z usług nieprzerwanie działającego serwisu skorzystało wielu zadowolonych klientów. Warto podkreślić, że Walutomat ma już ponad 4000 pozytywnych opinii w serwisie Opineo.pl, a jego ocena to 9,4 punktu na 10. Nie dziwi więc fakt, że zaufało nam ponad 205 000 klientów, którzy wymienili już 25 mld PLN za pośrednictwem serwisu.  

Właścicielem platformy Walutomat jest Currency One SA. Firma z Poznania do której należy również kantor internetowy  InternetowyKantor.pl. O wiarygodności naszego serwisu może świadczyć wysoka wartość kapitału zakładowego – 3 450 000 PLN. Spółka akcyjna Currency One posiada około 50% udziałów w krajowym rynku wymiany walut online, co stawia ją na pozycji lidera.

Przyjęte przez Walutomat zasady w zakresie dokonywania wpłat przez użytkowników i wykonywania wypłat gwarantują bezpieczeństwo korzystania z platformy. Po pierwsze, nie można zawrzeć transakcji bez uprzedniego zapewnienia środków na wymianę. Przy wpłacie pieniędzy sprawdzana jest zgodność danych osobowych użytkownika z danymi z rachunku bankowego. Do zlecenia wypłaty z Portfela konieczne jest każdorazowo podanie kodu SMS. Strona internetowa firmy zabezpieczona jest 256-bitowym kluczem szyfrującym i na bieżąco kontrolowana przez GeoTrust Inc.. Ponadto firma nie wykorzystuje pieniędzy klientów do finansowania swojej działalności i inwestycji. Wpłacone przez użytkowników środki cały czas są przechowywane na rachunkach bankowych należących do Currency One SA.

Niezwykle istotny dla bezpieczeństwa transakcji w Walutomacie jest fakt, że spółka akcyjna Currency One jest zarejestrowana w Polsce. Podlega więc krajowym regulacjom prawnym. Nadzorowana jest przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF), który kontroluje czy zawierane transakcje są legalne oraz Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) czuwającego nad prawidłowym wypełnianiem obowiązków wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych. Ponadto spółka otrzymała tytuł Rzetelnej Firmy i Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. Stan finansów Currency One SA monitoruje firma audytorska Grant Thorton. Sprawozdania finansowe spółki są co roku publikowane i dostępne dla wszystkich chcących się zapoznać z kondycją finansową firmy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także