pl
Strona główna > Poradnik > 5 niestandardowych funkcji Walutomatu, o których warto pamiętać

5 niestandardowych funkcji Walutomatu, o których warto pamiętać

30 lis 2023

Korzystasz regularnie z Walutomatu i wymieniasz walutę w naszym serwisie, ale czy pamiętasz o wszystkich funkcjonalnościach, jakie nasza platforma oferuje? Dzisiaj przypominamy o pięciu funkcjach, których być może jeszcze nie miałeś okazji przetestować, a warto z nich korzystać. Sprawdź, co zyskujesz dzięki Portfelowi, alertom walutowym czy możliwości decydowania o kursie wymiany. Odkryj, jak te rozwiązania mogą zmienić sposób, w jaki myślisz o wymianie walut i korzystasz z naszego serwisu.

5 niestandardowych funkcji walutomatu

Portfel, czyli brak konieczności posiadania konta walutowego

Czy wiesz, że możesz wymieniać walutę bez konieczności posiadania konta walutowego? W tym celu możesz wykorzystać Portfel w Walutomacie. Działa on podobnie jak elektroniczna skarbonka, która umożliwia wpłacanie, wypłacanie i przechowywanie środków. Jest to przydatna funkcja dla tych, którzy chcą oszczędzać w walucie obcej lub zlecają przelewy do odbiorców. 

To też wygodna opcja dla tych, którzy chcą szybko wymieniać walutę – wpłacone wcześniej środki możesz w każdej chwili błyskawicznie wymienić na inną walutę bez konieczności wpłat pieniędzy na konto Walutomatu przed każdą transakcją. Środki po wymianie możesz przekazać na konto swoje, osoby trzeciej lub firmy. 

Portfel w Walutomacie umożliwia wymianę wszystkich dostępnych w naszym serwisie walut: EUR, USD, CHF, GBP, PLN, CZK, DKK, NOK, SEK bez konieczności otwierania kont walutowych.

Korzystanie z Portfela jest zupełnie bezpłatne. Ewentualne opłaty naliczane są jednorazowo tylko w momencie, jeżeli korzystasz z dodatkowych usług, np. przelewów międzynarodowych.

Automatyczne transakcje po własnym kursie

Wiesz, że nie musisz śledzić wahań kursów walut na rynku, by wymienić walutę po oczekiwanym przez Ciebie kursie? Podczas wymiany waluty w Walutomacie możesz sam zdecydować, czy chcesz dokonać transakcji po aktualnie najlepszym kursie, czy może wymienić środki po ustalonej przez siebie cenie. Wpisujesz wówczas pożądany przez siebie kurs wymiany i transakcja zostanie zrealizowana dopiero w momencie kiedy inny użytkownik serwisu zgodzi się na Twoją ofertę. Transakcja zostanie zrealizowana automatycznie, nie musisz potwierdzać ponownie zlecenia. Zasada ta działa zarówno w przypadku sprzedaży, jak i zakupu waluty obcej.

Alerty walutowe

Kolejną praktyczną funkcjonalnością w Walutomacie są alerty walutowe, czyli powiadomienia, które otrzymujesz kiedy wybrana przez Ciebie waluta osiągnie oczekiwany przez Ciebie kurs. Możesz otrzymywać bezpłatne powiadomienia zarówno w formie SMS, jak i e-mail. Tworzysz je bezpośrednio na stronie z wybranym kursem lub w Panelu Klienta, gdzie również nimi zarządzasz. Możesz ustawić maksymalnie 10 alertów walutowych dla jednej waluty, co oznacza, że będziesz zawsze na bieżąco. 

Jeżeli waluta osiągnęła oczekiwany przez Ciebie kurs, otrzymasz powiadomienie, a alert dotyczący tego kursu nie będzie już na liście Twoich alertów.

Niższa prowizja dzięki rabatom i punktom

Jedyny koszt wymiany waluty w Walutomacie wiąże się z prowizją od zrealizowanej transakcji. Wysokość tej prowizji wynosi od 0,06% do 0,2% wartości wymiany i pobierana jest ona jedynie w momencie, kiedy zostaną wymienione środki. Jest jednak kilka możliwości, aby prowizję tę obniżyć. Na przykład posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z rabatu 25% na prowizję, możliwe są również indywidualne negocjacje lub zniżki automatyczne po przekroczeniu kolejnych progów rabatowych. 

Prowizję można również obniżyć przystępując do Programu Punktowego. To nowość w serwisie Walutomat. Program ten umożliwia gromadzenie punktów podczas akcji specjalnych, ale punkty przyznawane są też w ramach Programu Poleceń. Jak to działa? Za każde Skuteczne Polecenie serwisu Walutomat otrzymasz punkty. Czym jest Skuteczne Polecenie? Rejestracja i wymiana waluty przez znajomego, któremu polecisz nasz serwis. Ponadto, każda kolejna transakcja wykonana przez znajomego w naszym serwisie to także punkty dla Ciebie. To łatwy sposób na obniżenie kosztów prowizji.

SEPA Instant, czyli natychmiastowe przelewy międzynarodowe w EUR

Walutomat jako pierwsza polska instytucja wprowadziła w swojej ofercie przelewy natychmiastowe w euro. Co to oznacza? Że możesz realizować przelewy w EUR 24/7, nawet w niedziele i święta, a środki na koncie odbiorcy pojawią się w kilka chwil. Taki przelew możesz zlecić do kwoty 100 000 EUR i masz gwarancję, że cała suma zostanie dostarczona na konto odbiorcy, bez żadnych opłat i potrąceń z tytułu prowizji czy opłat pośredniczących. Koszt takiego przelewu to jedynie 20 zł.

Obszar SEPA obejmuje 27 państw UE, a także Islandię, Norwegię, Liechtenstein, Szwajcarię, Wielką Brytanię, San Marino, Watykan, Andorę i Monako.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także