pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

17 sie 2015 Autor: Marcin Rogalski

Po piątkowych publikacjach o PKB polski oraz głównych gospodarek europejskich, a w związku z tym zwiększoną zmiennością na rynku walutowym, dzisiejszy dzień zapowiada się spokojniej. W dniu dzisiejszym brakuje istotnych publikacji z rodzimej gospodarki, które miałyby bezpośrednie przełożenie na polskiego złotego. PLN pozostaje pod wpływem globalnych ruchów na rynkach.

Poniedziałek dla eurodolara mija pod znakiem marszu na południe. Jest to już trzecia sesja, kiedy to kapitał odpływa w stronę amerykańskiej waluty. Pod koniec zeszłego tygodnia na tej głównej parze walutowej dało się zauważyć maksimum na poziomie 1,12, podczas gdy dzisiaj obserwujemy poziom 1,1090.

W dniu dzisiejszym na rynku walutowym odbywa się spokojny handel. Brak istotnych publikacji sprawił, że polski złoty w odniesieniu do głównych walut zachowuje się względnie stabilnie. Ok. 13:00 euro wyceniane było przez rynek na poziomie 4,17 zł, frank szwajcarski 3,85 zł, dolar amerykański 3,76 zł, natomiast funt brytyjski 5,87 zł.

Dzisiaj o 14:30 poznamy odczyt indeksu NY Empire State za sierpień. Oczekiwania analityków kształtują się na poziomie 5 pkt. podczas, gdy poprzedni odczyt wyniósł 3,86 pkt. Warto pamiętać, że dopiero wynik poniżej zera oznacza pogorszenie warunków gospodarczych w oczach managerów największych firm w stanie Nowy Jork, z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w czerwcu tego roku. Jeżeli dzisiejsze oczekiwania się potwierdzą, będzie to dobry sygnał dla amerykańskiej waluty.

W tym tygodniu rynki wyczekują publikacji tzw. minutes z lipcowego posiedzenia Fed, która będzie miała miejsce już w najbliższą środę. Środa będzie bardzo interesującym dniem, jeżeli chodzi o kalendarium makroekonomiczne. Oprócz protokołu z posiedzenia FOMC, poznamy inflację konsumencką, a z rodzimej gospodarki dane o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej oraz wyniki sprzedaży detalicznej za lipiec.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak