pl
Strona główna > Aktualności > PSD2 a Walutomat

PSD2 a Walutomat

14 sie 2019
 
14 września 2019, wchodzą w życie przepisy dyrektywy PSD2. Głównym celem tej unijnej dyrektywy jest podniesienie bezpieczeństwa transakcji.
 

Sprawdźmy jakie benefity czekają na użytkowników serwisu Walutomat w związku z PSD2:

  • Bezpieczne logowanie

podczas logowania do serwisu konieczne będzie potwierdzenie tego faktu dodatkowym uwierzytelnieniem – tzw. silne uwierzytelnienie. Będzie to hasło z SMS-a. 

W trakcie logowania będziesz też miał możliwość dodania przeglądarki lub aplikacji mobilnej do zaufanych urządzeń– dodanie urządzenia spowoduje, że będziesz mógł się na nim zalogować bez podania kodu SMS.

  • Dodawanie przeglądarki lub aplikacji mobilnej, na których się logujemy do serwisu, do listy zaufanych

dodanie urządzenia spowoduje, że będzie się można na nim zalogować bez podania dodatkowego kodu SMS (Operator zastrzega sobie możliwość weryfikacji kodu SMS także dla transakcji na rachunki ze statusem ‘’Zaufanego rachunku bankowego’’).

  • Weryfikacja SMS

Zmiana Twoich danych, takich jak np. numerów kont bankowych i akceptowanie niektórych transakcji będzie wymagało dodatkowego potwierdzenia kodem z SMS-a (za korzystanie z weryfikacji SMS nie są pobierane dodatkowe opłaty). 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym  opisywaliśmy ogólne zmiany jakie niesie za sobą PSD2 (Payment Service Directive 2). 

Zobacz także