City break, czyli jak szybko zwiedzić i nie stracić

16 paź 2018

Dzięki bogatej ofercie tanich linii lotniczych coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy typu city break, czyli kilkudniowe wyjazdy do dużych miast. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy potrzebują wyrwać się na weekend i aktywnie spędzić czas. W ciągu takiego weekendu można poznać ciekawe miejsca. Aby w pełni cieszyć się podróż, warto odpowiednio się do niej przygotować, szczególnie pod kątem finansów.

Wybierając się do Barcelony, Londynu czy Madrytu, szukamy okazji. Nikt bowiem nie chce przepłacać, gdy ma tylko dwa dni, aby poczuć atmosferę tych wielkich metropolii. Aspekt finansowy podróży na weekend jest ważny, ponieważ duże miasta generują o wiele większe koszty, aniżeli pobyt w mniejszych ośrodkach. Dobry hotel, przejazdy komunikacją miejską, wyżywienie i oczywiście pamiątki – to wszystko kosztuje, i to niemało. Gdziekolwiek się wybierzemy, musimy za to wszystko zapłacić, do tego w obcej walucie, co oznacza wymianę zarobionych złotówek.

Wymiana walut? Wydaje się, że nie ma nic prostszego. Wystarczy przecież wybrać się do kilku kantorów, sprawdzić kurs euro i kupić odpowiednią ilość pieniędzy. Niestety na takich przypadkowych transakcjach możemy więcej stracić, niż zyskać. A wystarczy przecież skorzystać z innego źródła walut, które jest wygodniejsze, bardziej dostępne i przede wszystkim oferuje możliwość wyboru kursu waluty.

Takim rozwiązaniem są kantory internetowe i platformy walutowe, które oferują atrakcyjne kursy kupna i sprzedaży walut online. To najbardziej korzystna opcja, która pozwala kupić walutę bez potrzeby wychodzenia z domu. Decydując się na wymianę waluty w e-kantorze lub serwisie społecznej wymiany walut takim jak np. Walutomat.pl można wiele zyskać. Po pierwsze czas – cała transakcja od momentu wpłaty pieniędzy do serwisu do momentu otrzymania wymienionej kwoty może zająć zaledwie kilkanaście minut. Do tego wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się jako użytkownik serwisu na stronie https://user.walutomat.pl/#/registration, podając niezbędne dane i  numery rachunków bankowych. I gotowe! Od tej chwili możemy wymieniać pieniądze, co jest szybkie i łatwe. Po wpłaceniu złotówek na wymianę, wybieramy interesujący nas kurs i gdy system dobierze odpowiednią dla nas ofertę sprzedaży europejskiej waluty, potwierdzamy transakcję. Zakupione środki są wysyłane na wskazany rachunek bankowy, możemy je także wypłacić w gotówce. Która opcja jest bardziej się opłaca? Obie formy płatności posiadają sporo zalet i wad, o czym piszemy tu .

Pamiętajmy, że oferta platform walutowych jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z bankami i tradycyjnymi kantorami. Dlaczego? Wszystko to zasługa niskiego spreadu, oferowanego przez internetowe serwisy do wymiany walut online. W e-kantorach różnica między ceną kupna a sprzedaży jest dużo niższa niż w tabelach bankowych czy kantorach stacjonarnych. Różnice te mogą sięgać nawet kilku groszy, które pomnożone przez planowaną kwotę wymiany mogą okazać się całkiem przyjemną sumą. A tę możemy przecież wydać na kupno pamiątki czy dobrą kolację.

Jeśli planujemy weekendowe wyjazdy do turystycznie atrakcyjnych miast możemy z dużym wyprzedzeniem zakupić walutę w internetowych serwisach typu Walutomat.pl, właśnie po to, by nie stracić na wydatkach. Mając więcej pieniędzy w portfelu, z pewnością milej będziemy wspominać taką podróż.

 

Agnieszka Gruszczyńska

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.