pl

Znamy wyrok

03 paź 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka nadal mocna

    Pomimo słabszych danych ze światowych gospodarek złotówka kolejny dzień z rzędu umacnia się. Aktualnie za dolara amerykańskiego należy zapłacić 3,95 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,34 zł. Z kolei cena funta brytyjskiego oscyluje dziś w okolicy poziomu 4,88 zł.

Znamy decyzję TSUE

    Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej dziś rano ogłosił wyrok w sprawie umów kredytów frankowych. Treść orzeczenia była zgodna z oczekiwaniami rynków. Mowa tutaj o nieuczciwych warunkach umowy, które dotyczyły różnic kursowych i które nie mogą być zastępowane ogólnymi przepisami prawa cywilnego. Jako, że inwestorzy spodziewali się takiej decyzji nie oglądaliśmy nerwowych ruchów na polskich parach walutowych, a w szczególności na parze CHFPLN było dość spokojnie. Szwajcarska waluta wyceniana jest na 3,96 zł. 

Słabe dane

    W tym tygodniu poznaliśmy słabe dane ze światowych gospodarek. Indeksy PMI dla przemysłu w krajach europejskich ponownie zawiodły i w dalszym ciągu znajdują się  poniżej poziomu 50 pkt. wskazując na złą kondycję tego sektora. Również w Stanach Zjednoczonych zawiódł odczyt raportu ISM dla przemysłu wskazując na zbliżające się widmo recesji. Dziś dopełnieniem danych z przemysłu były publikacje indeksu PMI dla usług w Europie. Choć odczyty te nie spełniły oczekiwań rynków to ich wyniki utrzymują się ponad wartością 50 pkt. W godzinach popołudniowych poznamy raport ISM dla sektora usług w USA. Dodatkowo za oceanem opublikowane zostaną dynamiki zamówień na dobra. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak