Zmienność powróciła na dobre. Środa z odczytami z USA.

16 lis 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Na rynkach nie widać spokoju

Choć od wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych minął już praktycznie tydzień to nie wydaje się aby na rynkach finansowych miało się uspokoić. Wbrew wszystkim oczekiwaniom, po zwycięstwie Donalda Trumpa, dolar nieprzerwanie zyskuje na wartości. O poziomach bliskich 1,13 na głównej parze walutowej, które wystąpiły po ogłoszeniu wyników wyborów, już nikt chyba nie pamięta. Para EUR/USD codziennie wyznacza nowe minima lokalne, a do tych sprzed końca ubiegłego roku zostało naprawdę niewiele. Dziś przekroczony w dół został poziom 1,07.

Niespokojnie jest również na złotówce. Nasza rodzima waluta od tygodnia nieprzerwanie traci na wartości. W dniu dzisiejszym mogliśmy obserwować jak cena dolara przebijała granicę 4,15 zł. Euro kosztowało dziś już prawie 4,45 zł, a funt brytyjski wyceniany był na nieco ponad 5,15 zł. Ostatni okres jest również niewesoły dla “frankowiczów”. Cena szwajcarskiej waluty wynosi aktualnie 4,13 zł.

Dane zza oceanu

W dniu dzisiejszym jedynymi ważnymi dla inwestorów odczytami w Europie była sytuacja na rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Tamtejsza stopa bezrobocia wynosi 4,8% i jest o 10 punktów bazowych od oczekiwanej. Z kolei liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła niecałe 10 tysięcy wobec oczekiwanych 2.

O godzinie 14:30 poznaliśmy pierwsze odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Inflacja producencka w USA była niższa od prognoz, co poskutkowało chwilowym odreagowaniem na głównej parze walutowej. W godzinach późniejszych czekają nas jeszcze publikacje dotyczące m.in. miesięcznych zmian produkcji przemysłowej, zmiana zapasów paliw czy napływ kapitałów oraz przemówienia szefów FED.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Deal dopięty

30 maja 2023

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

I’m a star, so the sky isn’t the limit

29 maja 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN w piątek opuszcza gardę

26 maja 2023

Dawid Górny