Zmienność powróciła na dobre. Środa z odczytami z USA.

16 lis 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Na rynkach nie widać spokoju

Choć od wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych minął już praktycznie tydzień to nie wydaje się aby na rynkach finansowych miało się uspokoić. Wbrew wszystkim oczekiwaniom, po zwycięstwie Donalda Trumpa, dolar nieprzerwanie zyskuje na wartości. O poziomach bliskich 1,13 na głównej parze walutowej, które wystąpiły po ogłoszeniu wyników wyborów, już nikt chyba nie pamięta. Para EUR/USD codziennie wyznacza nowe minima lokalne, a do tych sprzed końca ubiegłego roku zostało naprawdę niewiele. Dziś przekroczony w dół został poziom 1,07.

Niespokojnie jest również na złotówce. Nasza rodzima waluta od tygodnia nieprzerwanie traci na wartości. W dniu dzisiejszym mogliśmy obserwować jak cena dolara przebijała granicę 4,15 zł. Euro kosztowało dziś już prawie 4,45 zł, a funt brytyjski wyceniany był na nieco ponad 5,15 zł. Ostatni okres jest również niewesoły dla “frankowiczów”. Cena szwajcarskiej waluty wynosi aktualnie 4,13 zł.

Dane zza oceanu

W dniu dzisiejszym jedynymi ważnymi dla inwestorów odczytami w Europie była sytuacja na rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Tamtejsza stopa bezrobocia wynosi 4,8% i jest o 10 punktów bazowych od oczekiwanej. Z kolei liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła niecałe 10 tysięcy wobec oczekiwanych 2.

O godzinie 14:30 poznaliśmy pierwsze odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Inflacja producencka w USA była niższa od prognoz, co poskutkowało chwilowym odreagowaniem na głównej parze walutowej. W godzinach późniejszych czekają nas jeszcze publikacje dotyczące m.in. miesięcznych zmian produkcji przemysłowej, zmiana zapasów paliw czy napływ kapitałów oraz przemówienia szefów FED.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak