pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Zmiany w rządzie

Zmiany w rządzie

08 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Premier składa rezygnację

    Rekonstrukcja rządu powoli staje się faktem. Swoja dymisję po dwóch latach na stanowisku premiera złożyła już Beata Szydło. Nowym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na objęcie tej funkcji został Mateusz Morawiecki, obecny minister ds. finansów i rozwoju. Inwestorzy jednak na te wiadomości zdają się reagować neutralnie lub też czekają na ostateczny skład we wszystkich ministerstwach. Złotówka w stosunku do głównych walut stoi dziś praktycznie bez ruchu. Dolar kosztuje 3,58 zł, frank szwajcarski wyceniany jest na 3,59 zł. Funt oscyluje w okolicy 4,81 zł. Z kolei za euro zapłacimy aktualnie 4,20 zł.

Przedpołudnie względnie spokojne

    Pomimo licznych odczytów dzisiejszy poranny handel przebiegał w raczej spokojnych nastrojach. Większą zmienność jednak mogliśmy zauważyć na parach walutowych powiązanych z funtem, co w ostatnim czasie jest całkiem normalne. Każde plotki ws. brexitu czy odczyty z gospodarki Wielkiej Brytanii są uważnie śledzone przez inwestorów i wykorzystywane do większych ruchów.

Czekając na NFP

    Środowy odczyt raportu ADP może napawać optymizmem przed dzisiejszymi odczytami z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Dane z rynku pracy w USA są niezwykle ważne dla Rezerwy Federalnej i prowadzonej przez nią polityki monetarnej. Lepsze od oczekiwań dane z całą pewnością umocnią notowania dolara, który w ostatnich dniach i tak radzi sobie całkiem nieźle ze względu na światełko w tunelu pod nazwą reformy podatkowej.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szary nosorożec
Krzysztof Adamczak