Premier składa rezygnację

Rekonstrukcja rządu powoli staje się faktem. Swoja dymisję po dwóch latach na stanowisku premiera złożyła już Beata Szydło. Nowym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na objęcie tej funkcji został Mateusz Morawiecki, obecny minister ds. finansów i rozwoju. Inwestorzy jednak na te wiadomości zdają się reagować neutralnie lub też czekają na ostateczny skład we wszystkich ministerstwach. Złotówka w stosunku do głównych walut stoi dziś praktycznie bez ruchu. Dolar kosztuje 3,58 zł, frank szwajcarski wyceniany jest na 3,59 zł. Funt oscyluje w okolicy 4,81 zł. Z kolei za euro zapłacimy aktualnie 4,20 zł.

Przedpołudnie względnie spokojne

Pomimo licznych odczytów dzisiejszy poranny handel przebiegał w raczej spokojnych nastrojach. Większą zmienność jednak mogliśmy zauważyć na parach walutowych powiązanych z funtem, co w ostatnim czasie jest całkiem normalne. Każde plotki ws. brexitu czy odczyty z gospodarki Wielkiej Brytanii są uważnie śledzone przez inwestorów i wykorzystywane do większych ruchów.

Czekając na NFP

Środowy odczyt raportu ADP może napawać optymizmem przed dzisiejszymi odczytami z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Dane z rynku pracy w USA są niezwykle ważne dla Rezerwy Federalnej i prowadzonej przez nią polityki monetarnej. Lepsze od oczekiwań dane z całą pewnością umocnią notowania dolara, który w ostatnich dniach i tak radzi sobie całkiem nieźle ze względu na światełko w tunelu pod nazwą reformy podatkowej.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs