Złoty zyskuje

10 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Dobre dni naszej waluty

Złotówka wykorzystuje sprzyjający klimat na rynkach, kiedy to inwestorzy są bardziej skłonni inwestować w waluty rynków wschodzących. Frank szwajcarski potaniał do 3,81 zł. Cena wspólnej waluty po raz kolejny znajduje się poniżej poziomu 4,30 zł. Za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,72 zł. Z kolei funt brytyjski wyceniany jest na 4,74 zł.

Słabsze chwile dolara

Amerykańska waluta w ostatnich dniach przeżywa minimalny kryzys. Wczorajsze posiedzenie FOMC również nie dało pozytywnego sygnału inwestorom. Członkowie Rezerwy dostrzegają możliwość pozostawienia stóp procentowych w USA na niezmienionym poziomie w przyszłym roku, oczywiście decyzje te podejmowane będą w oparciu o dane najnowsze dane makroekonomiczne. Dodatkowo dolarowi ciążą przedłużające się negocjacje na linii Chiny – USA, a ponadto Donald Trump opuścił posiedzenie dotyczące tzw. government shutdown. Inwestorzy z pewnością niecierpliwie czekają na dzisiejszą konferencję Powella. Być może jeszcze bardziej rozjaśni on sytuację dotyczącą przyszłej polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.

Protokół EBC

Poza konferencją prezesa FED, jednym z głównych wydarzeń dzisiejszego dnia będzie publikacja protokołu z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Inwestorzy próbują doszukać się w nim kolejnych wskazówek co do dalszej działalności EBC.

W godzinach popołudniowych należy zatem uważnie przyglądać się notowaniom par powiązanych z euro oraz dolarem amerykańskim.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny