Słaby czwartek

Nasza waluta od rana traci na wartości. Jest to między innymi spowodowane słabszymi odczytami z polskiej gospodarki w tym tygodniu. Dla przypomnienia Główny Urząd Statystyczny opublikował niższą od spodziewanej dynamikę wynagrodzeń, dodatkowo nie zachwyciły też odczyty produkcji przemysłowej. Dodatkowo nabierający, po wczorajszym odczycie protokołu FOMC, ponownie siły dolar nie poprawia sytuacji naszej waluty. Za amerykańską walutę zapłacimy dziś 3,72 zł. Euro podrożało do 4,29 zł. Cena funta wzrosła do 4,89 zł, a franka szwajcarskiego do 3,75 zł.

Funt nadal na celowniku

Dziś już drugi dzień odbywają się negocjacje Wielkiej Brytanii z przedstawicielami Unii Europejskiej w sprawie warunków Brexitu. W tym okresie należy jeszcze baczniej przyglądać notowaniom funta. Bowiem każda informacja, która wycieknie ze szczytu może diametralnie zmienić nastawienie inwestorów. Jedno jest pewne, że brytyjskiej walucie nie pomagają odczyty makroekonomiczne. Przed południem poznaliśmy kolejną już rozczarowującą publikację w tym tygodniu. Tym razem jeszcze większemu zahamowaniu niż się spodziewano uległy wyniki sprzedaży detalicznej. Dodatkowo w godzinach popołudniowych swoje wystąpienie będzie mieć szef Banku Anglii.

Po południu Stany

Aktualnie dobrą kondycję dolara mogą podtrzymać popołudniowe odczyty zza oceanu. Z ważniejszych informacji poznamy Indeks FED z Filadelfii, a także liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Lek nie działa na złotego

23 Wrz 2020

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Samotność złotego

22 Wrz 2020

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Niezłoty poniedziałek

21 Wrz 2020

Adam Fuchs