pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złoty słabnie, dolar znów na fali.

Złoty słabnie, dolar znów na fali.

27 mar 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Dzisiaj złotówka od rana się osłabiała wymazując część ruchu spadkowego z ostatnich dni.

Najbardziej drożeje funt, jego kurs podskoczył o 3 grosze do 5,60 pln, dolar drożał o 3 grosze jednak po gorszych danych z USA z godz. 13:30 kurs wrócił w okolice wczorajszego zamknięcia i  o godz. 14:00 kosztował 3,7585 pln. Wzrosty na franku i euro były nieco mniejsze, obie waluty wzrosły ok. 1,5 grosza do 4,099 pln za euro oraz 3,9070 za franka.

 

Złoty tanieje wraz ze spadkami na EURUSD. Kurs głównej pary walutowej mimo kilku prób nie zdołał na trwałe przebić ważnego poziomu tj. 1,1 usd. Korygując blisko 2-tygodniowe wzrosty,  ‘’edek’’ przebił wsparcie na poziomie 1,09 usd i dotarł do 1,0800 usd. Aktualnie kurs oscyluje wokół 1,088 usd Umocnieniu dolara pomogły wczorajsze, lepsze od oczekiwań dane o zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych oraz usługowym PMI.


O godzinie 13:30 poznaliśmy dane PKB z USA za 4 kwartał. Wartość ta była gorsza od prognozy (2,4%) i wyniosła 2,2%. Po tych danych dolar nieznacznie się osłabił. To nie będzie koniec ważnych informacji dla rynków, bowiem o godz. 20:45 rozpoczyna się przemówienie Prezesa Fer Janet Yellen, dlatego można się spodziewać, że pod koniec sesji w USA zaobserwujemy zwiększoną zmienność na rynkach.


W przyszłym tygodniu z ważniejszych danych makro poznamy o godz. 15:00 sprzedaż nieruchomości miesiąc do miesiąca z USA. We wtorek o 8:55 opublikowane zostaną informacje na temat niemieckiej zmiany bezrobocia (prognoza -10K, poprzednia wartość -20K) a o godz. 11:00 dowiemy się jaki jest inflacja HICP w strefie Euro rok do roku (prognoza -0,2%, poprzednia wartość  -0,3%)


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak