pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złoty nadal traci

Złoty nadal traci

08 maj 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Kolejny dzień w odwrocie

    Złotówka praktycznie z dnia na dzień się osłabia. Jedynym wytłumaczeniem tej sytuacji jest wciąż rosnąca siła dolara amerykańskiego na szerokim rynku. Jego cena przekroczyła dziś poziom 3,61 zł. Euro kosztuje już 4,28 zł. Notowania funta dotarły do poziomu 4,87 zł. Frank szwajcarski niebezpiecznie zbliżył się do ceny 3,60 zł.

Kilka danych o poranku

    Przedpołudniowy handel przebiegał względnie spokojnie. Pomimo sporej liczby odczytów nie były one na tyle istotne dla inwestorów by mogły wpłynąć na ich decyzje. Z ciekawszych danych poznaliśmy sytuację na rynku pracy w Szwajcarii. Bezrobocie spadło tam do 2,7%. Z kolei produkcja przemysłowa w Niemczech z miesiaca na miesiac wzrosła o 1%, co jest wynikiem lepszym od oczekiwań.

Wszystkie oczy na Trumpa

    O godzinie 20:00 czasu polskiego po raz kolejny oczy inwestorów będą zwrócone w stronę prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trump ogłosi bowiem decyzję w sprawie porozumienia atomowego z Iranem. Dowiemy się wówczas czy porozumienie to zostanie przedłużone czy też Iran zostanie objęty sankcjami gospodarczymi. Należy zatem spodziewać się większych ruchów na rynkach w czasie trwania, jaki po przemówieniu Trumpa.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs