Złoty nadal traci

08 paź 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Słabość na początku tygodnia

Poniedziałkowy poranek nie jest, łagodnie rzecz ujmując, najlepszy dla naszej waluty. Złotówka traci bowiem całkiem sporo w stosunku do głównych w pierwszych godzinach handlu w nowym tygodniu. Jest to między innymi pokłosie dobrych, piątkowych odczytów z amerykańskiego rynku pracy, gdzie stopa bezrobocia po raz kolejny spadła, a dynamika płac nie zawiodła inwestorów. Dolar pozostaje zatem silny na szerokim rynku. Dziś podrożał do 3,75 zł. Euro kosztuje ok. 4, 31 zł. Cena franka wzrosła już o 2 grosze do poziomu 3,78 zł. Z kolei za funta brytyjskiego zapłacimy 4,90 zł.

W kalendarzu spokój

Jedyne interesujące dane w dniu dzisiejszym zostały już opublikowane. Była to sytuacja na rynku pracy w Szwajcarii gdzie stopa bezrobocia pozostaje na poziomie 2,5% oraz zaskakująco słaby wynik produkcji przemysłowej w Niemczech. Jego dynamika wyniosła -0,3% wobec oczekiwanego wzrostu. Również korekta poprzedniego odczytu nie była pozytywna, co z pewnością nie pomoże wspólnej walucie, na której nadal ciąży nierozwiązany spór budżetowy we Włoszech.

W godzinach popołudniowych nie przewidziano żadnych odczytów.

Czwartek najciekawszy

Po poprzednim przewidywalnym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, kiedy to stopy procentowe w strefie euro pozostały na niezmienionym poziomie, a Mario Draghi ponownie wyraził zadowolenie z kondycji europejskiej gospodarki, w czwartek inwestorzy przyglądać się będą odczytowi tzw. minutek. Zapiski z protokołu pozwolą choć w pewnym stopniu na odczytanie dalszych zamiarów członków EBC. Może być to również moment na polepszenie sytuacji europejskiej waluty.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy usłyszymy zapowiedź obniżki stóp?

07 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny