Po  słabszym okresie dla polskiego Złotego, ostatnie dni to widoczne odreagowanie. Uspokojenie się tematu greckiego wpłynęło na powolne odbudowywanie się sentymentu inwestorów do rodzimej waluty, która od poniedziałku systematycznie odrabia starty. Szczególnie widoczne jest to w odniesieniu do Euro, za które jeszcze tydzień temu musieliśmy zapłacić ok. 4,18 PLN, a dziś jest to już 4,10 PLN.

Klimat inwestycyjny na Starym Kontynencie widocznie się poprawił. Zażegnanie widma Grexitu (albo jak twierdzą niektórzy analitycy – przesunięcie go w czasie) zwróciło uwagę inwestorów ku bardziej ryzykownym aktywom. Nie bez znaczenia pozostała wczorajsza konferencja szefa EBC. Mario Draghi podczas swojego wystąpienia podkreślił, że program luzowania monetarnego będzie kontynuowany, ponieważ przynosi pożądane skutki, a perspektywy dla Strefy Euro mimo ostatnich zawirowań wciąż są dobre. Ponadto inwestorzy dowiedzieli się, że EBC zwiększył o poziom kredytów ratunkowych dla greckich banków o kolejne 900 mln euro

W dniu dzisiejszym czeka nas jeszcze cała masa danych z amerykańskiej gospodarki. O godzinie 14.30 poznamy skale inflacji konsumenckiej w USA. O tej samej godzinie zaprezentowana zostanie kondycja amerykańskiego rynku nieruchomości za sprawą publikacji wniosków o pozwolenie na budowę domów oraz liczby rozpoczętych budów. Natomiast o godzinie 16.00 do publicznej informacji podany zostanie wstępny odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs