Złotówka wciąż słabnie

03 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Coraz drożej

Wtorek jest kolejnym nie najlepszym dniem dla naszej waluty. Od rana znowu oglądamy słabość złotówki, która traci względem praktycznie wszystkich głównych walut. Nie są to jednak już tak znaczne ruchy jakie miały miejsce w dniu wczorajszym. Za franka szwajcarskiego zapłacimy obecnie 3,79 zł.  Dolar kosztuje amerykański 3,77 zł. Za euro zapłacimy niecałe 4,40 zł. Z kolei funt brytyjski wyceniany jest na 4,97 zł.

Czekamy na Stany

Przedpołudniowe godziny handlu upłynęły raczej pod znakiem spokoju. Przyczynił się do tego zapewne brak istotniejszych dla inwestorów odczytów makroekonomicznych. Z ważniejszych danych poznaliśmy inflację producencką oraz dane dotyczące sprzedaży detalicznej.
W godzinach popołudniowych powinno zrobić się jednak nieznacznie ciekawiej kiedy to poznamy dynamikę zamówień na dobra w Stanach Zjednoczonych. Publikację zaplanowano na godzinę 16:00. Z kolei późnym wieczorem ogłoszona zostanie tygodniowa zmiana zapasów paliw.

Czekając na piątek

Ostatni dzień tygodnia będzie najprawdopodobniej również tym najważniejszym dla rynków, a przede wszystkim dla wyceny dolara amerykańskiego. Poznamy bowiem, jak co każdy pierwszy piątek miesiąca, dane z amerykańskiego rynku pracy. Publikacje te zawsze przyciągają uwagę inwestorów. Możemy się zatem spodziewać zwiększonej zmienności na parach powiązanych z amerykańską walutą.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Apetyt na ryzyko wraca, PLN zyskuje

28 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs