pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złotówka w konsolidacji

Złotówka w konsolidacji

16 lis 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Na złotówce bez większych zmian

    Notowania złotówki poruszają się wyznaczonej już jakiś czas temu konsolidacji. W stosunku do franka szwajcarskiego złotówka waha się w trendzie bocznym o ograniczeniach na poziomie 3,74 zł oraz 3,79 zł. Z kolei na parze EURPLN widzimy ruchy nieprzekraczające poziomów 4,26 zł i 4,32 zł. Z kolei kurs złotówki do dolara amerykańskiego ograniczają linie konsolidacji znajdujące się na poziomie 3,64 zł oraz 3,84 zł.

Co dalej z brexitem?

    Wydawało się, że bliskie końca negocjacje będą w sposób pozytywny oddziaływały na wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Niestety jednak bliskie porozumienie zaczęło stwarzać problemy. Najpierw do dymisji podał się główny negocjator z ramienia Theresy May, teraz rysuje się nawet odwołanie samej pani premier, co może grozić sytuacją, w której wszystkie dotychczasowe ustalenia pójdą w zapomnienie. Mówi się również, że coraz więcej osób domaga się ponownego referendum, co dzisiaj wydaje się być mało możliwe. Aktualnie po wczorajszych spadkach funt nieco odrobił do polskiej waluty. Obecnie jego cena wynosi 4,88 zł.

Stany na koniec

    Na zakończenie mijającego, interesującego tygodnia poznamy kilka publikacji ze Stanów Zjednoczonych. Opublikowane zostaną między innymi wyniki produkcji przemysłowej czy napływ kapitałów do USA.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs