pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złotówka stabilna przed piątkiem

Złotówka stabilna przed piątkiem

11 maj 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Środa nie przynosi znacznych zmian na rynkach walutowych. W polskim Sejmie trwa podsumowanie audytu rządów PO-PSL. Niewielka zmienność na złotówce.

   Dzisiejsza karta z kalendarza ekonomicznego nie  dostarcza nam zbyt wielu ważnych informacji makroekonomicznych. W godzinach przedpołudniowych, jedynym odczytem wartym uwagi inwestorów był odczyt wyników produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Produkcja przemysłowa z miesiąca na miesiąc rośnie wolniej aniżeli oczekiwali analitycy. Jej dynamika wynosi 0,3%. Z kolei w ujęciu rocznym wielkość produkcji przemysłowej spadła 1,9%. Przetwórstwo przemysłowe również rośnie wolniej od oczekiwań. Jego miesięczna dynamika wynosi 0,1%. Z drugiej jednak strony w ujęciu rocznym spadek nie jest tak dynamiczny jak prognozy. W reakcji na te dane notowania funta do złotówki chwilowo obniżyły się o ok. 2 grosze.

   W polskim sejmie trwa zapowiadane przedstawienie wyników audytu ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL. Premier Beata Szydło wraz z ministrami przedstawiają od rana szereg zarzutów pod adresem poprzedniego rządu. Wśród nich są m.in. nieprawidłowości w ściąganiu podatków, afera Amber Gold, afera podsłuchowa czy też liczne zarzuty o marnotrawienie pieniędzy. Odpowiedzią byłej premier Ewy Kopacz na stawiane zarzuty jest wypowiedź, iż najlepszym audytem poprzednich 8 lat rządów jest wzrost gospodarczy, malejące bezrobocie i wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

   Pomimo burzliwych obrad sejmowych oraz coraz bliższej perspektywy obniżenia ratingu dla Polski notowania złotówki pozostają praktycznie niezmienne. Dolar utrzymuje poziom wczorajszego zamknięcia i jego cena wynosi 3,88 zł. Euro podrożało dzisiaj o 1 grosz i jego aktualny koszt to 4,42 zł. Tyle samo więcej zapłacimy dzisiaj za franka szwajcarskiego. Koszt zakupu szwajcarskiej waluty wynosi 3,98 zł. Niezmieniony poziom kursu w porównaniu do wczorajszego zamknięcia obserwujemy na pasze GBP/PLN.Kosztu funta to 5,60 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak