pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złotówka ponownie się osłabia

Złotówka ponownie się osłabia

18 maj 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Japoński wzrost gospodarczy. Dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Decyzja Moody’s tylko chwilowo wsparła pozycję złotówki.

    W nocy poznaliśmy odczyt Produktu Krajowego Brutto w Japonii. Annualizowany wzrost gospodarczy w kraju Kwitnącej Wiśni wyniósł 1,7% wobec prognoz na poziomie 0,2%. Kwartalna dynamika PKB również okazała się wyższa od oczekiwanej i wyniosła 0,4%. Dane te nie wpłynęły jednak znacząco na notowania pary USD/JPY, ani także na notowania na japońskim parkiecie. Główny indeks tamtejszej giełdy zakończył sesję na niewielkim, 0,05%, minusie.

    Urząd statystyczny w Wielkiej Brytanii opublikował dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia pozostaje na niezmienionym poziomie 5,1%. W tym miesiącu złożonych zostało również o 2,4 tysiąca mniej wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, przy prognozowanym 4 tysięcznym wzroście.

    O godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane na temat przeciętnego zatrudnienia oraz wynagrodzenia w Polsce. Analitycy szacują, iż wynagrodzenie wzrośnie o 3,8% w skali roku, a poziom zatrudnienia zmieni się o 2,8%, również w ujęciu rocznym.

    Decyzja agencji ratingowej Moody’s tylko na chwile zatrzymała tendencję wzrostową na złotym. Po dwóch dniach spadków nasza waluta ponownie zaczyna się osłabiać. W dniu dzisiejszym funt podrożał o 6 groszy i jego aktualna cena to 5,64 zł. Frank, euro oraz dolar solidarnie wzmocniły się w stosunku do naszej waluty o 3 grosze. Dolar kosztuje 3,88 zł, euro 4,39 zł, a koszt zakupu franka wynosi 3,96 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny