pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złotówka pozostaje mocna

Złotówka pozostaje mocna

06 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Brak ważnych danych

    Pomimo tego, że od początku tygodnia kalendarz makroekonomiczny nie zachwyca to inwestorzy nie mogą narzekać na nudę. Bowiem po piątkowych odczytach z amerykańskiego rynku pracy zaczęły nurkować indeksy giełdowe. Najpierw czerwono zrobiło się na Wall Street, by od wczoraj kolor ten pojawił się na innych głównych parkietach. Powoli zaczyna mówić się o dużym strachu, który ogarnął inwestorów, ponieważ tak dużych spadków nie notowano od lat. Czy jest to tylko znacząca korekta na rynkach czy początek większego kryzysu? na to pytanie odpowiedź poznamy już pewnie niebawem.

Złoty nadal stabilnie

    Co dziwne wydarzenia ostatnich dni na światowych giełdach nie wpłynęły znacząco na nastawienie inwestorów do naszej waluty. Złotówka w stosunku do głównych walut nadal znajduje się na niskich poziomach. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,59 zł. Euro kosztuje 4,16 zł. Funt wyceniany jest na 4,67 zł, a dolar amerykański na 3,37 zł.

Dolar odetchnął

    Po piątkowych, bardzo dobrych, odczytach z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych amerykańska waluta ponownie nabiera sił. Widać to szczególnie na głównej parze walutowej. Aktualnie EURUSD testuje ważny poziom 1.233.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak