pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złotówka odrabia

Złotówka odrabia

09 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Dobry początek tygodnia

    Poniedziałek to kolejny dzień odbicia na parach złotówkowych. Nasza waluta mocno odrabia straty w stosunku do głównych walut. Jest to najprawdopodobniej skutek piątkowych słabych odczytów z amerykańskiego rynku pracy. Co prawda zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym pozytywnie zaskoczyła rynki, to jednak stopa bezrobocia wzrosła do 4%, a dynamika płacy godzinowej wyniosła 0,2%, względem oczekiwanych 0,3%. Efektem czego było osłabienie dolara na szerokim rynku. Jego cena aktualnie wynosi zaledwie 3,66 zł, podczas gdy kilka dni temu trzeba było za jednego dolara zapłacić 3,80 zł. Wspólna waluta wyceniana jest już na 4,31 zł. Frank szwajcarski potaniał do 3,70 zł. O ponad 10 groszy mniej niż kilka dni temu kosztuje również funt brytyjski, którego cena znajduje się na poziomie 4,88 zł. Niewykluczone jednak, że to dopiero początek spadków na funcie. W weekend zrezygnował tamtejszy minister odpowiedzialny za negocjacje w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednakże skutki tego wydarzenia mogą odsunąć się w czasie do momentu, gdy poznamy nowego “negocjatora”.

Kalendarz nie zachwyca

    Poniedziałkowa karta z kalendarza makroekonomicznego nie zawiera zbyt wiele istotnych zdarzeń. Z samego rana poznaliśmy sytuację na rynku pracy w Szwajcarii, a także bilans handlu zagranicznego w NIemczech. Nie były to jednak zbyt znaczące informacje dla inwestorów co spowodowało, że przeszły bez echa na rynkach.

Czwartek najciekawszy?

    Przeglądając nadchodzące wydarzenia w tym tygodniu wydaje się, że najciekawszym dniem będzie czwartek. Poznamy wówczas odczyty inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych, a także protokół z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak