Złotówka odrabia zeszłotygodniowe straty

20 cze 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Brak istotnych danych makroekonomicznych. Polski złoty wraca do łask.

Poniedziałkowa kartka z kalendarza wygląda bardzo ubogo. W nocy poznaliśmy wynik bilansu handlowego w Japonii. Wyniósł on – 40,7 mld jenów, przy oczekiwanych 40 mld. Eksport w Kraju Kwitnącej Wiśni zmalał rok do roku o 11,3%, a wartość importu w ujęciu rocznym spadła o 13,8%. Pomimo słabszych danych makroekonomicznych główny indeks na japońskiej giełdzie, Nikkei 225, zakończył sesję z wynikiem 2,34%.

Jedyną, wartą uwagi, publikacją dzisiejszego dnia było ogłoszenie inflacji producenckiej w Niemczech. Z miesiąca na miesiąc rośnie ona u naszych zachodnich sąsiadów o 0,4%, czyli o 10 punktów bazowych szybciej niż zakładano. Również nieznacznie lepszy od oczekiwań okazał się wynik w ujęciu rocznym. Wyniósł on -2,7%.

Tematem numer jeden nadal pozostaje czwartkowe referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Dotychczasowe sondaże pokazują, że aktualnie minimalną przewagę mają zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w Unii.

Złotówka odrabia zeszłotygodniowe straty. Od piątkowego zamknięcia dolar stracił ok 3 grosze, a jego obecna cena wynosi 3,87 zł. tyle samo stracił również frank. Szwajcarska waluta kosztuje 4,04 zł. W stosunku do euro złotówka zyskała 2 grosze.Koszt zakupu euro wynosi 4,38 zł. Jedyna waluta, do której polski złoty traci jest funt. Za brytyjską walutę należy zapłacić 5,66 zł, czyli o 5 grodzy więcej niż w piątek.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny