pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Złotówka nadrabia

Złotówka nadrabia

21 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Dane GUS

    Wczorajsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pomogły notowaniom polskiej waluty. Co prawda chwilę po odczycie złotówka umocniła się lecz po kilku minutach można było zaobserwować szybkie ruchy w górę. Poza odczytem produkcji przemysłowej w ujęciu rocznym, opublikowane wczoraj dane były niższe od prognozowanych. Produkcja przemysłowa w miesiąc do miesiąca rośnie o 5,5%, miesięczna sprzedaż detaliczna maleje o 0,2%. Z kolei w ujęciu rocznym wyniosła ona 8,4% jednakże to nie wystarczyło by sprostać oczekiwaniom analityków.

Złotówka odrabia straty

    Od rana nasza waluta ponownie umacnia się w stosunku do głównych walut. Euro kosztowało wczoraj już prawie 4,25 zł. Aktualnie cena wspólnej waluty wynosi 4,23 zł. Dolar powrócił w okolice 3, 80 zł. Frank oscyluje wokół poziomu 3, 90 zł. Z kolei za funta przyjdzie nam zapłacić dziś 4,82 zł.

Ubogi kalendarz

    Dzisiejsza kartka z kalendarza makroekonomicznego zdominowana jest przez odczyty w Stanach Zjednoczonych. W godzinach popołudniowych poznamy dane z rynku nieruchomości dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym, a także tygodniowa zmianę zapasów paliw. Odczyty te nie powinny jednak wpłynąć na notowania dolara.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek złotego
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs