Dane GUS

Wczorajsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pomogły notowaniom polskiej waluty. Co prawda chwilę po odczycie złotówka umocniła się lecz po kilku minutach można było zaobserwować szybkie ruchy w górę. Poza odczytem produkcji przemysłowej w ujęciu rocznym, opublikowane wczoraj dane były niższe od prognozowanych. Produkcja przemysłowa w miesiąc do miesiąca rośnie o 5,5%, miesięczna sprzedaż detaliczna maleje o 0,2%. Z kolei w ujęciu rocznym wyniosła ona 8,4% jednakże to nie wystarczyło by sprostać oczekiwaniom analityków.

Złotówka odrabia straty

Od rana nasza waluta ponownie umacnia się w stosunku do głównych walut. Euro kosztowało wczoraj już prawie 4,25 zł. Aktualnie cena wspólnej waluty wynosi 4,23 zł. Dolar powrócił w okolice 3, 80 zł. Frank oscyluje wokół poziomu 3, 90 zł. Z kolei za funta przyjdzie nam zapłacić dziś 4,82 zł.

Ubogi kalendarz

Dzisiejsza kartka z kalendarza makroekonomicznego zdominowana jest przez odczyty w Stanach Zjednoczonych. W godzinach popołudniowych poznamy dane z rynku nieruchomości dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym, a także tygodniowa zmianę zapasów paliw. Odczyty te nie powinny jednak wpłynąć na notowania dolara.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Rozpoczynamy II połowę

04 lip 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

RPP ma o czym myśleć

01 lip 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Parytet EUR/CHF

30 cze 2022

Dawid Górny