Złe wiadomości z Niemiec

04 kw. 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Kolejny słabszy dzień

Czwartkowe przedpołudnie nie należało do najlepszych dla naszej waluty. Złotówka to, co odrobiła wczoraj dziś rano zaczęła tracić. Chwilowy spokój na rynku spowodowany jest najprawdopodobniej wyczekiwaniem na kolejne doniesienia z gospodarek. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,82 zł. Tyle samo kosztuje frank szwajcarski. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł, a za funta 5,02 zł.

Zamówienia w przemyśle

Kolejny dzień i kolejne słabe dane z niemieckiej gospodarki. Po słabych danych indeksu PMI dla przemysłu przyszedł czas na publikację dynamiki zamówień. Analitycy oczekiwali spadku zamówień w przemyśle rok do roku o 3,1% jednak wskaźnik ten negatywnie zaskoczył rynki a jego wartość wyniosła -8,4 %. Co dziwne kolejne już słabe wyniki z największej gospodarki strefy euro nie wpłynęły zbytnio na notowania wspólnej waluty. Być może inwestorzy czekają już na protokół z posiedzenia Europejskiego banku Centralnego i wstrzymują się z podejmowaniem większych ruchów na rynkach. Publikacja protokołu z posiedzenia EBC zaplanowana jest na godzinę 14:30.

Popołudnie z ameryką

W godzinach popołudniowych czeka nas seria odczytów zza oceanu. Najważniejszą publikacją ze Stanów Zjednoczonych będzie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Z kolei w Kanadzie poznamy odczyt indeksu Ivey PMI odzwierciedlający stan kanadyjskiej gospodarki. Należy zatem w godzinach popołudniowych uważnie przyglądać się notowaniom par walutowych powiązanych z dolarem amerykańskim i kanadyjskim.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny