pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Yellen przemawia

Yellen przemawia

12 lip 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Rynek pracy na Wyspach

    Tuż po godzinie 10:30 odpowiednik naszego Głównego Urzędu Statystycznego w Wielkiej Brytanii opublikował dane dotyczące sytuacji na tamtejszym rynku pracy. Stopa bezrobocia spadając do poziomu 4,5%, była niższa od oczekiwanej. Średnie wynagrodzenie bez uwzględniania bonusów również pozytywnie zaskoczyło i wyniosło 2%. Także liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była niższa od prognoz. Dobre dane z rynku pracy nieznacznie wsparły słabnącego ostatnio funta, który chociażby umocnił się w stosunku do złotego o 2 gr. Brytyjska waluta wyceniana jest aktualnie na 4,76 zł.

Produkcja przemysłowa

    Poza odczytami z Wielkiej Brytanii opublikowane zostały dane o produkcji przemysłowej w Strefie Euro. Tutaj podobnie jak w przypadku odczytu z rynku pracy na Wyspach wynik mógł pozytywnie zaskoczyć inwestorów. Publikacje produkcji przemysłowej w Strefie Euro nie są jednak na tyle ważne dla graczy i rynek pozostał na nie niewzruszony.

Złoty znów traci

    Po wczorajszym umocnieniu się polska waluta w dniu dzisiejszym ponownie traci na swojej wartości. Zaplanowany odczyt inflacji bazowej nie wpłynie raczej na zmianę tej sytuacji. Za dolara zapłacimy obecnie 3,70 zł, euro kosztuje 4,24 zł, a cena zakupu funta to 3,84 zł.

BoC i Yellen

    O godzinie 16:00 Bank Kanady przedstawi swoją decyzję dotyczącą wysokości stóp procentowych. Analitycy prawie jednomyślnie twierdzą, że nadszedł już czas na podniesienie stóp o 25 punktów bazowych do 0,75%. O tej samej godzinie Janet Yellen rozpocznie swoje przemówienie przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Przedstawiać będzie raport na temat polityki monetarnej FED. Dokona również oceny stanu amerykańskiej gospodarki, a także wyznaczy prawdopodobnie cele FED na drugą połowę roku. Możemy się zatem spodziewać znacznych ruchów na parach powiązanych z dolarem amerykańskim i kanadyjskim.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny