Względny spokój przed ważnymi danymi w piątek

02 kw. 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po wczorajszych słabszych danych z USA na parze EURUSD nieznacznie przeważa strona popytowa. Wczoraj rozczarowała informacja o zmianie pozarolniczego zatrudnienia ADP, która wyniosła 189K podczas gdy oczekiwano 225K (poprzednia wartość to 214K). Gorszy był także wskaźnik ISM dla przemysłu tu spodziewano się poziomu 52,5 a opublikowano 51,5.

Warto zwrócić uwagę, iż główna para praktycznie nie reagowała wczoraj na dobre dane z krajów UE, dopiero informacje zza oceanu spowodowały lekkie osłabienie dolara. W tym kontekście należy spodziewać się sporej zmienności podczas publikacji jutrzejszych danych z rynku pracy w USA. Rynek oczekuje nieco mniejszego zatrudnienia w sektorach pozarolniczych za marzec, prognoza wynosi 245K, wobec 295K za luty. O 14:30 również dowiemy się jaka była stopa bezrobocia za poprzedni miesiąc. Tu analitycy oczekują 5,5% czyli tyle ile było w lutym. Jeśli dane będą lepsze od oczekiwań, a zatrudnienie ponownie wzrośnie, będzie to mocny sygnał dla dolara. Amerykańska waluta powinna odpowiedzieć wyraźnym umocnieniem, gdyż wzrosłyby nadzieje na podwyżki stóp procentowych już w czerwcu.

Pary USDPLN oraz GBPPLN od rana odnotowują lekkie spadki . Zarówno dolar jak i funt tanieją o ok. 2 grosze. Obecnie dolar kosztuje 3,753 PLN, a za szterlinga należy zapłacić 5,556 PLN. EURPLN w nocy pogłębił swoje ponad dwuletnie minimum i zszedł do poziomu 4,0530 PLN. Od rana jednak kurs mozolnie pnie się do góry i wynosi on obecnie 4,064 PLN. Frank minimalnie urósł od wczorajszego zamknięcia i kosztuje na ten moment 3,907 PLN.
Z ważniejszych wydarzeń z kalendarza makro, które jeszcze dziś poznamy będzie wystąpienie prezes Fed, Jannet Yellen, która wystąpi o godz 14:30.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Jak dobrze, że to już koniec

23 wrz 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Atak jastrzębi

22 wrz 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Awersja do ryzyka przed Fed

21 wrz 2022

Krzysztof Pawlak