pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Względny spokój przed ważnymi danymi w piątek

Względny spokój przed ważnymi danymi w piątek

02 kwi 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po wczorajszych słabszych danych z USA na parze EURUSD nieznacznie przeważa strona popytowa. Wczoraj rozczarowała informacja o zmianie pozarolniczego zatrudnienia ADP, która wyniosła 189K podczas gdy oczekiwano 225K (poprzednia wartość to 214K). Gorszy był także wskaźnik ISM dla przemysłu tu spodziewano się poziomu 52,5 a opublikowano 51,5.

Warto zwrócić uwagę, iż główna para praktycznie nie reagowała wczoraj na dobre dane z krajów UE, dopiero informacje zza oceanu spowodowały lekkie osłabienie dolara. W tym kontekście należy spodziewać się sporej zmienności podczas publikacji jutrzejszych danych z rynku pracy w USA. Rynek oczekuje nieco mniejszego zatrudnienia w sektorach pozarolniczych za marzec, prognoza wynosi 245K, wobec 295K za luty. O 14:30 również dowiemy się jaka była stopa bezrobocia za poprzedni miesiąc. Tu analitycy oczekują 5,5% czyli tyle ile było w lutym. Jeśli dane będą lepsze od oczekiwań, a zatrudnienie ponownie wzrośnie, będzie to mocny sygnał dla dolara. Amerykańska waluta powinna odpowiedzieć wyraźnym umocnieniem, gdyż wzrosłyby nadzieje na podwyżki stóp procentowych już w czerwcu.

Pary USDPLN oraz GBPPLN od rana odnotowują lekkie spadki . Zarówno dolar jak i funt tanieją o ok. 2 grosze. Obecnie dolar kosztuje 3,753 PLN, a za szterlinga należy zapłacić 5,556 PLN. EURPLN w nocy pogłębił swoje ponad dwuletnie minimum i zszedł do poziomu 4,0530 PLN. Od rana jednak kurs mozolnie pnie się do góry i wynosi on obecnie 4,064 PLN. Frank minimalnie urósł od wczorajszego zamknięcia i kosztuje na ten moment 3,907 PLN.
Z ważniejszych wydarzeń z kalendarza makro, które jeszcze dziś poznamy będzie wystąpienie prezes Fed, Jannet Yellen, która wystąpi o godz 14:30.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak