pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Na wyspach coraz ciekawiej

Na wyspach coraz ciekawiej

04 wrz 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Ceny w dół

    W  środę nasza waluta zyskuje na wartości w stosunku do większości głównych walut. Dolar stracił dziś do złotówki ok 3 grosze, a jego cena wynosi już “tylko” 3,93 zł. Wspólna waluta potaniała do 4,33 zł. Z kolei frank szwajcarski kosztuje niespełna 4 zł. Jedyną z głównych walut, która zyskuje do złotówki jest funt brytyjski, który powrócił w okolice 4,80 zł. 

Co z tym brexitem?

    Wczoraj podczas sesji brytyjskiego parlamentu Liberalni Demokraci zyskali jednego posła, który opuścił ugrupowanie konserwatystów. Tym samym rządzący stracili większość. Opozycjoniści Borisa Johnsona za wszelką ceną będą się teraz przesunąć termin opuszczenia struktur UE o kolejne 3 miesiące, by dać czas na dojście do jakiegokolwiek porozumienia. Obecny premier zapowiedział, że nie podda się bez walki, nawet jeśli konsekwencją miałyby być przyspieszone wybory. Patrząc na reakcję funta nie była ona spektakularna. Od wczorajszego zamknięcia funt podrożał o ok 2 gr. 

Dane

    Przed południem poznaliśmy wyjątkowo dobre odczyty indeksu PMI dla usług w Europie. Praktycznie wszystkie publikacje okazały się być powyżej 50 punktów, a także lepsze od oczekiwań. W godzinach popołudniowych poznamy decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych i wydaje się, że będzie to najważniejsze wydarzenie dzisiejszego popołudnia. Należy zatem śledzić uważnie ruchy par powiązanych z dolarem kanadyjskim.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak