pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wypowiedzi członków Fed nie zaskoczyły

Wypowiedzi członków Fed nie zaskoczyły

13 lis 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Wczorajsze przemowy członków Fed były zgodne z rynkowymi oczekiwaniami, czyli posiadały jastrzębi charakter. Być może właśnie brak zaskoczenia był pretekstem do korekty ostatnich spadków na eurodolarze, który z dziennego minimum na poziomie 1,0690 osiągnął późnym wieczorem szczyt na 1,0830.

William Dudley szef Fed z Nowego Jorku stwierdził, że coraz lepsze wskaźniki z rynku pracy są już blisko osiągnięcia celu banku centralnego jakim jest maksymalne zatrudnienie. Według Jamesa Bullarda obecna polityka monetarna jest najłagodniejsza od czasu zakończenia recesji i już czas by zacząć ją normalizować. Najbardziej gołębi Charles Evans jest za tym by proces podnoszenia stóp przebiegał  możliwie powoli i by był w jasny sposób zapowiadany.   

Prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych w USA w przyszłym miesiącu jest dziś wyceniane przez rynek na poziomie 66%.Kurs  EURUSD wynosi w tej chwili 1,0762 co stanowi 0,5-procentowy spadem względem wczorajszego zamknięcia.

Dziś w kalendarzu o godz. 14:30 poznamy wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflacje PPI. O godz. 16:00 zostanie opublikowany wstępny Indeks Uniwersytetu Michigan. O godz. 18:30 mamy wystąpienie szefa Fed Loretta Mester.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny