Wypowiedzi członków Fed nie zaskoczyły

13 lis 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Wczorajsze przemowy członków Fed były zgodne z rynkowymi oczekiwaniami, czyli posiadały jastrzębi charakter. Być może właśnie brak zaskoczenia był pretekstem do korekty ostatnich spadków na eurodolarze, który z dziennego minimum na poziomie 1,0690 osiągnął późnym wieczorem szczyt na 1,0830.

William Dudley szef Fed z Nowego Jorku stwierdził, że coraz lepsze wskaźniki z rynku pracy są już blisko osiągnięcia celu banku centralnego jakim jest maksymalne zatrudnienie. Według Jamesa Bullarda obecna polityka monetarna jest najłagodniejsza od czasu zakończenia recesji i już czas by zacząć ją normalizować. Najbardziej gołębi Charles Evans jest za tym by proces podnoszenia stóp przebiegał  możliwie powoli i by był w jasny sposób zapowiadany.

Prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych w USA w przyszłym miesiącu jest dziś wyceniane przez rynek na poziomie 66%.Kurs  EURUSD wynosi w tej chwili 1,0762 co stanowi 0,5-procentowy spadem względem wczorajszego zamknięcia.

Dziś w kalendarzu o godz. 14:30 poznamy wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflacje PPI. O godz. 16:00 zostanie opublikowany wstępny Indeks Uniwersytetu Michigan. O godz. 18:30 mamy wystąpienie szefa Fed Loretta Mester.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak