pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wypowiedź Novotnego osłabiła euro

Wypowiedź Novotnego osłabiła euro

15 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Wczorajsze dane ze Stanów o sprzedaży detalicznej i inflacji producenckiej wypadły gorzej od oczekiwań analityków. Kurs EURUSD podskoczył o 40 pipsów z 1,1407 do 1,1447 i przez resztę dnia kontynuował wzrosty kończąc sesję na poziomie 1,1483. Chiny zakończyły sesje na ponad 2-procentowych wzrostach po spekulacjach odnośnie nowych planów rządowych mających na celu pobudzenie gospodarki.

Dziś rano po słowach Ewalda Novotnego euro straciło na sile i wczorajszy wzrost wyraźnie stopniał. W tej chwili kurs głównej pary wynosi 1,1440. Novotny powiedział, że nawet jeśli nie uwzględnimy niskich cen surowców energetycznych to i tak EBC ‘’przestrzelił’’ cel inflacyjny. Według członka Rady Prezesów EBC jest oczywiste, że bank centralny UE będzie musiał użyć nowych narzędzi by ożywić popyt w strefie euro. Wypowiedź Novotnego sugeruje zapowiedź rozszerzenia programu QE, a to dobra informacja dla giełd europejskich, które znajdują się w tej chwili na około 1-procentowych wzrostach.

W kalendarzu makro mamy dziś o godz. 14:30 dane na temat inflacji konsumenckiej oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA. O 16:00 poznamy wskaźnik przemysłowy Fed z Filadelfii. O 16:30 przemawiają członkowie FOMC James Bullard oraz William Dudley. O 22:30 mamy wystąpienie kolejnego członka FOMC Loretty Mester.

Jutro o godz. 11:00 mamy bilans handlu zagranicznego z strefy euro oraz dane o inflacji konsumenckiej. O 15:15 poznamy produkcję przemysłową z USA. O 16:00 zostanie opublikowany indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny