Wypowiedź Novotnego osłabiła euro

15 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Wczorajsze dane ze Stanów o sprzedaży detalicznej i inflacji producenckiej wypadły gorzej od oczekiwań analityków. Kurs EURUSD podskoczył o 40 pipsów z 1,1407 do 1,1447 i przez resztę dnia kontynuował wzrosty kończąc sesję na poziomie 1,1483. Chiny zakończyły sesje na ponad 2-procentowych wzrostach po spekulacjach odnośnie nowych planów rządowych mających na celu pobudzenie gospodarki.

Dziś rano po słowach Ewalda Novotnego euro straciło na sile i wczorajszy wzrost wyraźnie stopniał. W tej chwili kurs głównej pary wynosi 1,1440. Novotny powiedział, że nawet jeśli nie uwzględnimy niskich cen surowców energetycznych to i tak EBC ‘’przestrzelił’’ cel inflacyjny. Według członka Rady Prezesów EBC jest oczywiste, że bank centralny UE będzie musiał użyć nowych narzędzi by ożywić popyt w strefie euro. Wypowiedź Novotnego sugeruje zapowiedź rozszerzenia programu QE, a to dobra informacja dla giełd europejskich, które znajdują się w tej chwili na około 1-procentowych wzrostach.

W kalendarzu makro mamy dziś o godz. 14:30 dane na temat inflacji konsumenckiej oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA. O 16:00 poznamy wskaźnik przemysłowy Fed z Filadelfii. O 16:30 przemawiają członkowie FOMC James Bullard oraz William Dudley. O 22:30 mamy wystąpienie kolejnego członka FOMC Loretty Mester.

Jutro o godz. 11:00 mamy bilans handlu zagranicznego z strefy euro oraz dane o inflacji konsumenckiej. O 15:15 poznamy produkcję przemysłową z USA. O 16:00 zostanie opublikowany indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak