pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wyniki sprzedaży na Wyspach. Dane z USA.

Wyniki sprzedaży na Wyspach. Dane z USA.

23 mar 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Funt się umacnia

    Brytyjska waluta zyskuje dzisiaj na szerokim rynku. Jest to z całą pewnością spowodowane bardzo dobrymi odczytami makroekonomicznymi. O godzinie 10:30 National Statistics, czyli odpowiednik naszego Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował wyniki sprzedaży detalicznej. Ta okazała się lepsza od prognoz analityków. W ujęciu miesięcznym wzrosła o 1,4%, a rok do roku o 3,7%. Odczyt sprzedaży detalicznej wg CBI również okazał się lepszy od oczekiwań. Dzisiejsze dobre odczyty zdecydowanie pomogły funtowi. Kurs GBP/USD znajdował się już dzisiaj powyżej poziomu 1,25.

Kilka odczytów zza oceanu

    Dzisiejsza karta z kalendarza wygląda znacznie ciekawiej niż w ciągu kilku ostatnich dni. Poza odczytami z Wielkiej Brytanii poznamy dziś jeszcze publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Będzie to między innymi liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych czy sprzedaż nowych domów. O 13:45 będzie miało miejsce wystąpienie Janet Yellen na konferencji w Waszyngtonie. Jednakże nie należy spodziewać się żadnych nowych deklaracji z jej strony.

Złotówka znowu mocna

    Od rana na rynkach obserwujemy ponowne umocnie się polskiej waluty. Złotówka odrobiła grosz do franka, za którego należy zapłacić 3,98 zł. Tyle samo potaniał dolar do poziomu 3,95 zł. Euro kosztuje 4,27, a funt brytyjski wyceniany jest na 4,94 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs