Wymiana ministrów bez większego znaczenia dla kursu PLN

11 Cze 2015

Po wczorajszym umocnieniu złotego dziś obserwujemy nieznaczną korektę tego ruchu. W pewnym stopniu jest to pochodna dość nie oczekiwanej wymiany ministrów w rządzie Ewy Kopacz. Na temat słabości rodzimej waluty wypowiedział się wczoraj dla Polskiego Radia prezes NBP Marek Belka, którego zdaniem złotówka docelowo powinna się umacniać. Nadal jednak kurs PLN w zdecydowanej mierze będzie przebiegał pod wpływem wydarzeń globalnych.

Temat Grecji wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, co prawda wciąż nie ma przełomu w negocjacjach, jednak wiele sygnałów sugeruje, iż porozumienie zostanie w końcu zrealizowane. Nawet komisarz UE ds. monetarnych i gospodarczych, Pierre Moscovii stwierdził, że kompromis w sprawie Grecji jest możliwy ‘’bardziej niż kiedykolwiek ’’.

W środę agencja ratingowa S&P obniżyła wczoraj rating dla Grecji z perespektywą negatywną. Agencja zaznaczyła jednocześnie, że może jeszcze obniżyć rating jeśli nie dojdzie do ugody pomiędzy grekami a UE. Decyzja agencji nie była zaskoczeniem dla rynków i rozeszła się bez większego echa. Obecnie kurs EURUSD dziś na 0,5-procentowym minusie i wynosi 1,1268.

W kalendarzu makroekonomicznym o 14:30 mamy dzisiaj dane na temat bezrobocia oraz sprzedaży detalicznej z USA. Jutro o 11:00 poznamy produkcję przemysłową z Eurolandu, a o 14:30 dane odnośnie inflacji producenckiej ze stanów. O godz. 16:00 zostanie opublikowany wskaźnik nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Robi się nerwowo

25 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odwrót pod rosyjską banderą

24 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs